Konya’da köpek dövüşü yaptıranlara idari para cezası!

Konya'da yasadışı köpek dövüşü yaptırdıkları tespit edilen kişilere idari para cezası kesildi. Kişi başı 9 bin 552 lira para cezası uygulanırken toplamda 257 bin 904 lira ceza kesildi.

Zafer Samancı’nın haberine göre olay geçen ocak ayında Konya’nın Akşehir ilçesi Doğrugöz Mahallesi’nde ormanlık alanda yaşandı. Yasadışı köpek dövüşü yaptıran bir grubun görüntüleri gün yüzüne çıktı. Görüntülerde sabahın erken saatlerinde bir grup, yasadışı köpek dövüşü yaptırarak bahis oynatıyordu. Bu vahşeti de çocukları ile beraber izliyorlardı. Görüntülerin Habertürk’te yayınlanmasının sonrasında jandarma harekete geçti. Olayla alakalı çok sayıda kişi gözaltına alındı. İfadeleri alındıktan sonra serbest bırakılan zanlılara soruşturma sonunda para cezası verildi.


Akşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden konuyla alakalı yapılan açıklamada yasadışı köpek dövüştürdüğü belirlenen 27 kişi ile ilgili 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Yasası gereğince kişi başı 9 bin 552 lira olmak üzere toplam 257 bin 904 TL idari para cezası uygulandığı söylendi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı