Konya’da görevliler engelli kişinin koridorlarda sürünmesini izledi!

Konya’da bir rehabilitasyon merkezinde bedensel engelli bir kişinin koridorda yere düşüp, sürünerek odaya girmesi ve orada bulunan çalışanların ise vaziyete tepkisiz kaldığı görüntüler hakkında soruşturma başlatıldı.
Takip et
Konya’da görevliler engelli kişinin koridorlarda sürünmesini izledi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ereğli ilçesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Ereğli Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde 28 Temmuz 2021 tarihine ait ortaya çıkan güvenlik kamerası görüntüleri olay oluşturdu.

SÜRÜNEREK ODAYA GİRMEYE ÇALIŞTI, GÖREVLİLER KAYITSIZ KALDI

Görüntülerde, koridorda ayakta durmaya çalışan bedensel engelli kişi, yere düşüyor. Vaziyeti fark eden iki kadın görevli, yanına gelip bir müddet konuşuyor, sonrasında ayrılıyor. Yerde yatmaya ve oturmaya devam ettikten sonra sürünerek odaya girmeye çalışırken çalışanların bu vaziyete kayıtsız kaldığı yer alıyor.

Konya’da görevliler engelli kişinin koridorlarda sürünmesini izledi!

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Meydana Gelen olayın rehabilitasyon merkezi tarafından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bildirilmesinin sonrasında sorumlular hakkında idari ve adli soruşturma açıldı. İdari soruşturma kapsamında ise sorumlulara lüzumlu idari cezaların uygulandığı söylendi. Adli soruşturmanın ise sürdüğü öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.