Konya’da Bebeğini Ağladığı İçin Boğdu

Konya'da meydana gelen olayda, Fatma Kaynak 2.5 aylık bebeğinin ağladığı için yüzüne yastık bastırıp, boğarak öldürdüğünü itiraf etti.

11 Ekim Cuma günü Konya’nın Selçuklu ilçesi Aydınlıkevler Mahallesi Temsili Sokak’ta meydana gelen olayda, Fatma Kaynak (21), otomobile kaporta tamir dükkanında çalışan eşi Ahmet Kaynak’ı (29) aradı ve 2.5 aylık bebekleri İsmail’in mama yedikten sonra nefessiz kaldığını, dudaklarının morardığını söyledi.


Bu haberi aldıktan sonra hemen eve gelen Ahmet Kaynak, eşiyle birlikte bebeğini alarak Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne götürdü. Doktorlar müdahale etti fakat bebeğin hayatını kurtaramadı. Doktorlar bebeğin ölümünü şüpheli olarak değerlendirdi ve otopsi kararı aldı. Yapılan otopsi sonrası, 2.5 aylık bebeğin nefessiz kaldığı için öldüğü ve yemek borusunda da mama kırıntıları olduğu tespit edildi.

STRESLİ GÖRÜNÜNCE POLİS ŞÜPHELENDİ

Yaşanan bu olaylardan sonra soruşturma kapsamında Fatma Kaynak, salı akşamı Özalkent Polis Merkezi’ne bir yakınıyla birlikte ifadeye vermeye gitti. Kaynak burada stresli bir görüntü verdi ve polis ekipleri Fatma Kaynak’ın bu halinden şüphelenerek kendisini çapraz sorguya aldı.

“PSİKOLOJİM BOZUKTU, PİŞMANIM”

Çapraz sorguya alınan Fatma Kaynak, sorgu sırasında ağlayarak bebeğini öldürdüğünü itiraf etti. Gözaltına alınarak Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği’ne götürülen Fatma Kaynak, ifadesinde, bebeği ağlayınca yüzüne yastık bastırarak boğduğunu söyledi. İfadesinin devamında ise, “Sabah emzirip, mama verdim. Çocuk minder üzerinde yatarken ağlamaya başladı. Yastığı yüzüne koydum ama bastırmadım. Daha sonra tekrar ağlayınca yüzüne tekrar yastığı koyup bastırdım. Bir süre sonra yanına gidip yastığı çektiğimde nefes almadığını ve kalbinin atmadığını fark ettim. Eşimi aradım ve beraber hastaneye götürdük.” dedi. Bir anlık sinirle olayı yaptığını belirten Kaynak, psikolojisinin bozuk olduğunu ve pişman olduğunu belirtti. Fatma Kaynak çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı