Konya’da 71 Yaşındaki Hasan Amca Üniversiteli Oldu

71 yaşındaki Hasan Bektaş girdiği ün,üniversite sınavının ardından yaptığı tercih sonrası üniversiteli oldu. Bektaş, Selçuk Üniversitesi Sarayönü Meslek Yüksekokulu Organik Tarım bölümünde 2 yıl eğitim alacak.

Konya’da yaşayan 71 yaşındaki Hasan Bektaş üniversite sınavının ardından üniversiteye girmek için tercih yaptı. Sonuçların açıklanmasının ardından Bektaş, Selçuk Üniversitesi Sarayönü Meslek Yüksekokulu Organik Tarım bölümüne yerleşti. Okulların kayıt işlemlerinin başlamasının ardından okul yolunu tutan Bektaş, kayıt için bir süre sıra bekledikten sonra üniversiteye kaydını yaptırdı.

Konya’da 71 Yaşındaki Hasan Amca Üniversiteli Oldu

DERS ALACAĞI SINIFLARI GEZDİ

Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra sınıfları gezen Bektaş, mutlu olduğunu söyleyerek sınıf arkadaşlarını heyecanla beklediğini ifade etti. Bektaş ayrıca okumanın yaşının olmadığını dile getirerek kendisini lise mezunu olduğu için eksik hissettiğini bu nedenle de okumaya karar verdiğini söyledi. Bektaş okumanın her yaşta önemli olduğunun altını çizerek yaşıtlarına ve gençlere kendilerini geliştirmeleri konusunda mesajlar verdi.

Konya’da 71 Yaşındaki Hasan Amca Üniversiteli Oldu

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı