Konya’da 5,1 büyüklüğünde deprem oldu!

Son dakika haberine göre; AFAD, Konya’nın Meram ilçesinde saat 20.43’te 5,1 büyüklüğünde deprem yaşandığını bildirdi
Takip et
Konya’da 5,1 büyüklüğünde deprem oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Afet ve Acil Vaziyet Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer verilen bilgiye göre, saat 20.43’te merkez üssü Meram olan 5,1 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Deprem, 10,61 kilometre derinlikte gerçekleşti.

DEPREMDEN BİR KİŞİ ETKİLENDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya’daki depremden bir kişinin etkilendiğini duyurdu.

Koca, Twitter hesabından, Konya’daki depreme ilişkin açıklama yaptı.

Depremden bir kişinin etkilendiğini söyleyen Koca, “Bölgede görev başındayız. Depremin neticelerinin bu kadarla sınırlı kalacağını umuyor, Konya’mıza geçmiş olsun diyorum. Bizi yanınızda bilin.” ifadesini kullandı.

AFAD’DAN İLK AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Vaziyet Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Konya’nın Meram ilçesinde yaşanan 5,1 büyüklüğündeki deprem sebebiyle 3 metruk binada hasar olduğunu bildirdi.

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Konya Meram’da yaşanan deprem sonrası 3 metruk binada hasar olduğu bilgisi alınmış olup ekiplerimiz bölgeye sevk edilmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz.” bilgisi paylaşıldı.

Konya’da 5,1 büyüklüğünde deprem oldu!

BAKAN KURUM: EKİPLERİMİZİ BÖLGEYE SEVK ETTİK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Konya’nın Meram ilçesinde yaşanan 5,1 büyüklüğündeki depremin sonrasında lüzumlu araştırmalar için il müdürlüğü ekiplerinin bölgeye yönlendirildiğini, gelişmelerin takip edildiğini bildirdi.

Bakan Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Konya’nın Meram ilçesinde yaşanan 5,1 büyüklüğündeki deprem sebebiyle bütün hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Lüzumlu araştırmalar için il müdürlüğü ekiplerimizi bölgeye sevk ettik. Gelişmeleri takip ediyoruz. Rabbim ülkemizi her türlü afetten korusun.”

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Depremi hisseden bütün hemşehrilerime geçmiş olsun. Lütfen panik yapmayın. Allah beterinden korusun. Gelişmeleri takip ediyoruz. Mühim gelişmeler olursa aktaracağım.” ifadelerini kullandı.

Konya’da 5,1 büyüklüğünde deprem oldu!

“CAN KAYBIMIZ YOK”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya’da yaşanan depreme ilişkin CNN TÜRK’te yaptığı açıklamada, “Küçük ölçekli diyebileceğimiz hasarlar dışında bir problem gözükmüyor. Çok şükür can kaybımız yok. Bir adet binada göçük yaşandı ama içinde kimse yokmuş. Çok fazla deprem bölgesi olmadığımız için insanlar ister istemez korkmuş vaziyette. Deprem 10 saniye sürdü. Ben tek katlı bir evdeydim ama gerçekten ürküttü.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.