Konut Satışları Artış Gösteriyor

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, inşaat sektörünün uzun vadede diğer bütün yatırımlardan daha çok kazandıracağını ifade etti.

İnşaat sektörünün öncü firmalarından EVA Gayrimenkul’un Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, sektöre dair açıklamalarda bulundu. Yazıcı şu an için inşaat sektöründeki durgunluğun devlet eliyle ve özel kampanyalarla giderilmeye çalışıldığını ve bunun zamanla tamamen ortadan kalkarak sektörün hızlı bir gelişim sürecine gireceğini düşündüklerini kaydetti.

Faiz oranlarının yüksek olmasının konut sektörünü daralmaya götürdüğünü ve stokta birikmiş daire sayısının buna bağlı olarak arttığını ifade eden Yazıcı, faizlerin tekrardan 2’nin altına düşmesiyle sektörün hareketlendiğini gözlemlediklerini söyledi.

DAİRE ALMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN, HER ZAMANDIR

Daire almanın diğer yatırımlardan her zaman uzun vadede daha kazanımlı olduğunu ifade eden Yazıcı, stokların tükenmesi, faizlerin düşmesi, konut alımında devlet teşviki, KDV indirimi gibi hususların son 1 ayda yaşanan hareketliliği daha da arttıracağını düşündüğünü ve bu sebeple yerli yabancı yatırımcıların konuta yönelmesi için doğru zaman olduğunu düşündüğünü kaydetti. Oturmak için daire almanın ise her zaman doğru bir yatırım söyleyen Yazıcı, sektörün en yakın zamanda eski haline döneceğini söyledi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı