Konut Kredisi Çekenler Faiz İndiriminden Yararlanabilir Mi?

Konut kredisiyle ilgili arka arkaya yapılan faiz indiriminden daha önce konut kredisi çeken vatandaşlar yararlanabilecek mi? haberimizin devamında.

Konut alımı konusunda nakit sıkıntısı olan tüketicilerin, bankalar aracılığıyla kullanmış olduğu konut kredilerinin geri ödeme sürecinde faiz indirimi beklentisi hep merak edilmektedir. Yüksek faiz oranı ile çekilmiş bir kredinin aynı şartlar altında daha düşük bir faiz oranı üzerinden tüketicilere sunulması, yüksek oranlı faizle çekenleri mağdur duruma düşürmektedir. Bu nedenle mevcut konut kredilerinde faiz oranı güncelleme durumunun doğru analiz edilmesi gerekir.

KONUT KREDİLERİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI

Yüksek faiz oranı üzerinden konut kredisi kullanan tüketicilerin konut kredi faiz İndiriminden yararlanmadan önce mevcut kredilerini yapılandırma yoluna gitmesi çok doğru olacaktır. Bu durum bir nevi mevcut konut kredisinin yeniden refinans edilerek kalan toplam borç üzerinden güncel faiz ile kullandırılması mantığına dayanır. Konut kredisinin mevcut taksit ödemelerinin birkaç tanesini yaptıktan sonra aynı ürünü daha düşük faizle sunan bankadan destek alınarak bu yüksek faiz sorunundan kurtulmak mümkündür.

KONUT KREDİSİ FAİZ İNDİRİM KAMPANYALARINDAN FAYDALANMAK

Halihazırda kullanılan konut kredisinin faiz ödemelerini düşürmek için tüketicilerin yapması gereken bir diğer husus bankaların bu konuda yaptıkları kampanyalardan faydalanmaktır. Her banka zaman zaman piyasa koşulları dengesinde müşterilerine kullandıkları ürün ve hizmet koşullarında güncellemeler yapmaktadır. Bu güncellemelerin birçoğunun da tüketici lehine olduğu görülmektedir. Faiz indirimi de bu güncellemeler arasında yer alıp kampanyadan yararlanmak için zamanlamayı doğru yapmak gerekir.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı