Konser, sinema ve maç biletlerine aşı şartı masada!

Haziran ayında başlayan aşı seferberliğiyle beraber normal yaşama dönüş de hızlanırken, sürecin karşısındaki en büyük engel olarak aşı karşıtlığı gösteriliyor. Gelen bilgilere göre hükümet bu direnci kırmak için konser, sinema, maç biletine aşı koşulu getirmeyi planlıyor.
Takip et
Konser, sinema ve maç biletlerine aşı şartı masada!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Koronavirüse karşı en büyük silah olan aşılama çalışmaları Türkiye’de de bütün hızıyla sürüyor. Yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 1 milyon 51 bin 537 aşı uygulandı. Öte yandan bugüne kadar birinci ve ikinci doz olmak üzere toplam 53 milyon 700 bin aşı uygulandı.

Aşılamanın hızlanmasıyla beraber normal yaşama dönüş de başladı. Haziran ayıyla beraber başlayan aşı seferberliği sonrası kademeli normalleşme süreci yaşama geçirilmiş, 1 Temmuz itibarıyla ise çoğu kısıtlama kaldırılmıştı.

AŞI OLMAYAN GİREMEYECEK

Aşılama çalışmaları her ne kadar hızlı ilerlese de, aşıya karşı olan direniş ve karşıtlık tedirgin edici seviyelere gelmeye başladı. Hal bu şekilde olunca hükümet de bir dizi önlem ve teşvikleri masaya yatırmaya başladı. Yapılan incelemelere göre aşıya en az alakası olan grup 18-35 olurken, gençleri de sisteme dahil etmek için ‘pozitif ayrımcılık’ gündeme geldi. Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre hükümet, aşı karşıtlarının bu direncini kırmak ve talebi artırmak için maçlara, tiyatroya, sinemaya, konsere girişte aşı koşulu getirmeyi tartışıyor. Öte yandan gezici aşı ekibinin kurulması da gündemde.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.