Komünist Başkan Maçoğlu İsyan Etti: İşçilerin Maaşını Veremiyoruz

Belediyenin borçlarından dolayı işçilerin özlük haklarını ödeyemeyecek duruma geldiklerini ifade eden Tunceli Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, "Belediye 2 yıl durdurulacak şekilde borçlandırılmış" dedi.
Takip et
Komünist Başkan Maçoğlu İsyan Etti: İşçilerin Maaşını Veremiyoruz
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde büyük bir sürprize imza atarak Tunceli Belediye Başkanlığı’nı kazanan Fatih Mehmet Maçoğlu, kayyumdan sonra belediyenin ciddi anlamda borçlandırıldığını belirterek “Belediye 2 yıl durdurulacak şekilde borçlandırılmış, hareket edemiyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÇALIŞANLARIN ÖZLÜK HAKLARINI VERECEK DURUMDA DEĞİLİZ”

Kamuoyunda ‘Komünist Başkan’ olarak bilinen Maçoğlu, belediyenin borçlarından dolayı çalışanların maaşlarını ödeyemeyecek duruma geldiklerini ifade ederek “Başka kamu kurumlarının yapması gereken işler belediye tarafından yapılmış. Örneğin karayollarının ışıklandırılmasının belediye tarafından yapılmış olmaması lazım. Belediye 2 yıl durdurulacak şekilde borçlandırılmış, hareket edemiyoruz. Bırakın onları işçi maaşlarını, çalışanların özlük haklarını verecek durumda değiliz” dedi.

“BİRKAÇ ÇALIŞMA PLANLIYORUZ”

Bu sorunun üstesinden gelmek için çeşitli planları olduğunu vurgulayan Maçoğlu, şöyle devam etti: “Ama biz buna dair birkaç çalışma planlıyoruz. Önümüzdeki günlerde bunları açıklayacağız. Özellikle dayanışma üzerinde bir çalışma yürütmek istiyoruz. Belediyenin de üreteceği projelerle bu iki yılı hareket ettirme gibi bir çabamız var.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.