Kombassan Holding’e Açılan Davalar Düştü! 140 Milyon Lira Ödenecek

Uzun yıllardır davası devam eden Kombassan (Bera) Holding'e açılan davalar düştü. 140 milyon lira holdinge verilecek.
Takip et
Kombassan Holding’e Açılan Davalar Düştü! 140 Milyon Lira Ödenecek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meclis’ten geçen torba kanunla, 1990 ile 2000 seneleri arasında Avrupa’da gurbetçilerden milyarlarca Euro para toplayan ve Yargıtay kararlarıyla mahkûm olan Kombassan (Bera) Holding’e açılan davalar düştü. davaların düşmesiyle mahkemelerde depo edilen 140 milyon lira firmaya aktarılacak.

Bera Holding tarafından KAP’a yapılan açıklamada haklarında açılan davalardan ötürü mahkemelere depo edilen 155 milyon TL’den maktu vekalet ücreti düşülerek 140 milyon TL’nin Bera’nın kasasına gireceği ifade edildi.

Bera Holding tarafından borsaya yapılan açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

Bu kaynak Grup yatırımlarının finansmanında ve işletme sermayesi ihtiyacının giderilmesinde kullanılacak olup, kredi yükünün azalmasına mühim katkı sağlayacaktır.

Gelinen vaziyet itibarıyla binlerce yerli ve yabancı ortağı bulunan Holdingimiz bundan bu şekilde tüm enerjisini, grubun gelişmesine, grup firmalarını faaliyet gösterdikleri sektörlerde ulusal ve uluslar arası alanlarda öncü kuruluşlar yapmaya, firmaları birer kar merkezi haline getirmeye, elde edilecek karlar ile senelerdir beklenen fakat yukarıda açıklanan sebeplerle yapılamayan kararların ortaklara dağıtılmasına harcayacaktır.

NE OLMUŞTU?

TBMM’de kabul edilen yeni vergi paketi ile beraber Kombassan’a zamanında para verenler hukuki olarak firmaya ortak kabul edildi. Böylece firma ile ilgili açılan davalar düştü. Paralarını faiziyle firmadan isteyenler ortak statüsüne geçti. Düzenleme kamuoyunda oldukça eleştirilmişti. Kombassan firma hakkındaki davalardan sonra imaj yenileme kampanyası çerçevesinde adını Bera Holding olarak değiştirmişti. Bera Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı AKP döneminde Enerji Bakanlığı da yapmış olan Ali Rıza Alaboyun.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.