Komandolarımız Suriye’ye Duvarı Kaldırıp Girmiş

Barış Pınarı Harekatı'nda komandolarımızın Suriye'ye girdiği anların görüntüleri paylaşıldı. Askerlerimiz sınırdaki duvarı kaldırıp operasyona katılmış.
Komandolarımız Suriye’ye Duvarı Kaldırıp Girmiş
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat’ın doğusuna dönük operasyonu Tel Abyad’ın karşısındaki Akçakale ile Resulayn’ın karşısındaki Ceylanpınar’dan eşzamanlı olarak başladı. Türk jetleri dün saat 16.00’da kalkıp 30 kilometre dek içeriye indi, terör örgütü hedeflerine bomba yağdırıldı. Tel Abyad’daki terör mevzileri de obüs atışları ile vurulurken, saat 22.30 sularında kara harekatı da başladı.

Önce jetler vurdu, ardından komandolar girdi. Sınırda duvarın kaldırılmasıyla komandolar da sınırı geçip harekata dahil oldu.

BAĞLANTI YOLU ELE GEÇİRİLDİ

Öte taraftan Tel Abyad’dan alınan bilgilerde TSK ve Suriye Milli Ordusu, Resulayn ve Tel Abyad’a dört taraftan girdi. Operasyon çerçevesinde Tel Abyad-Resulayn arasındaki Tel Erkam köyüne yakın bağlantı yolunun kontrol altına alındığı Tabatin ve Al-Mushrifah köylerinin ele geçirildiği duyuruldu.

DUVAR KALDIRILDI, ASKERLER GİRDİ

TSK, Suriye Milli Ordusu ile Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı yapılan harekat çerçevesinde Tel Abyad-Resulayn arasındaki Tel Erkam köyüne yakın bağlantı yolunu kontrol altına aldı. TSK, Resulayn’ın batı tarafındaki Tel Halef köyüne yakın sınır duvarının bir bölümünü kaldırarak bölgeye girdi. Tel Abyad’ın doğusundaki Tabatin ve Al-Mushrifah köylerini ele geçirdi. Tel Abyad ve etrafında olan terör mevzilerine dönük süren operasyonlar neticesinde Tel Abyad -Sülük kasabası yolu kesildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.