adplus-dvertising

Koltuk bulamayıp ayakta kalan Michel çok pişman!

Erdoğan ile görüşme sağlayan AB liderleri arasında başlayan koltuk polemiği büyüyor. Toplantıda ayakta kalan kadın lider Ursula von der Leyen bir kanepeye oturmak zorunda kaldı. Avrupa Komisyonu Başkanı Michel'in ise koltuğa oturması Avrupa'da tepki gördü. Olay sonrası açıklama yapan Michel, imkanı olup zamanı geri alabilse bu sorunu çözebileceğini belirtti.
Takip et
Koltuk bulamayıp ayakta kalan Michel çok pişman!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hafta başında Avrupa Birliği‘nden gelen heyetin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi, toplantının içeriğinden çok koltuk kriziyle konuşulmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen Avrupa Konsey Başkanı Charles Michel ile Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in katıldığı görüşmede, toplantıdaki tek kadın olan von der Leyen’in koltuk yerine kanepeye oturtulması ve bir müddet de ayakta bırakılması üstüne Avrupa’da münakaşa sürüyor.

Koltuk bulamayıp ayakta kalan Michel çok pişman!Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ayakta kalınca kanepeye oturtulmuştu.

MICHEL’E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

AB kamuoyu von der Leyen’i umursamadan Erdoğan’ın yanındaki koltuğa oturan Michel’e tepki gösterirken, deneyimli siyasetçi Brüksel’de basın mensuplarına açıklama yaptı.

“ZAMANI GERİYE ALMAK İSTERDİM”

Michel, “Tüm o kameraların karşısında başka bir biçimde tepki gösterseydim, bu yalnızca çok daha ciddi bir problem oluşturmaya sebebiyet verirdi, yalnızca protokol krizi değil, siyasi bir kriz de yaratırdı” şeklinde konuştu.

von der Leyen’in de tepki gösterdiği olay hakkında Michel, “Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm. Eğer olanağı olsaydı, zamanı geriye alıp bu problemi düzeltirdim. von der Leyen’in rahatsızlığını anlıyorum. Eğer müdahale etseydim bir baba figürü gibi görülebilirdim” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.