adplus-dvertising

Kocaelispor Kulübü Başkanı Engin Koyun: ‘Bülent Hoca, hocalığını yapsın’

Kocaelispor Kulüp Başkanı Engin Koyun, kendisini kulübü yönetmede başarısız olarak değerlendiren teknik direktör Bülent Uygun’a cevap vererek, “Bülent Hoca’yı severim. Heyecandan bu şekilde konuşmuştur. Kocaelispor’un mali yapısını bilmiyor olmalı. Hocalığını yapsın” şeklinde konuştu.
Takip et
Kocaelispor Kulübü Başkanı Engin Koyun: ‘Bülent Hoca, hocalığını yapsın’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kocaelispor Kulübü Başkanı Engin Koyun, kulübü yönetmeyi başaramadığını ve ekonomik açıdan daha zor vaziyete soktuğunu belirten teknik direktör Bülent Uygun’a cevap verdi. Koyun, “Türkiye’de borcu olmayan tek kulübüz. Ben Bülent Hoca’nın kendisini severim. Heyecandan bu şekilde konuşmuş olmalı. Kocaelispor’un mali vaziyetini bilmiyor olmalı. Hocam, hocalığını yapsın. Pazar günü maç oynayıp pazartesi günü prim ödeyen tek kulübüz. Yönetimsel manada kanıtlarıyla, belgeleriyle ispat ederim. Sportif olarak istediğimiz yerde değiliz, kabul ediyorum. İnancım, oradan da çıkacağız ve sezon sonu mutlu olacağız. Fakat ben iyi bir işletmeci ve yöneticiyim. Mali disiplini nasıl yönettiğimiz herkes biliyor. Birileri kaostan beslenmeye çalışıyor. Buna hiç gerek yok” şeklinde konuştu.

“Mali açıdan kimsenin konuşma hakkı yok”

“Bugün destek günüdür” diyen Koyun, “Burası benim mirasım değil. Yarın bir gün ben de burada olmayacağım. Bu takıma sahip çıkmak gerekir. Şampiyon olduğum zaman kimse yoktu, aramadılar bile. Mali açıdan kimsenin konuşma hakkı yok. Onların borcunu da ben ödedim. Yardımcı hocası Bülent Bölükbaşı’nın 685 bin liralık parasını da ben ödedim. Bu konuda çok hassasım. Kayıtlar ortada. Bir adet alacaklı futbolcu yok. Nasıl bu şekilde der. Lisansla alakalı Türkiye’de ilk istekte bulunan kulüp de biziz. Borcumuz olsa, batırmış olsak bunu alma şansımız mı var. Bülent hocamızı severim. Ama hep birlikte dikkat etmemiz gerekiyor. Bugün sahiplenelim. Yarın hepimiz yüz yüze bakacağız” diyerek konuştu.

Kocaelispor Kulübü Başkanı Engin Koyun: ‘Bülent Hoca, hocalığını yapsın’

Bülent Uygun ne demişti?

Teknik direktör Bülent Uygun, Kocaelispor ile alakalı sorular üstüne, “Sezon başında ‘Kocaelispor ne olur?’ deselerdi ‘Bu ekonomik yapıyla şampiyon olur’ derdim. Engin Başkan bunu başaramadı. Dolayısıyla da iyi yönetemedi. Yönetemediği gibi yapılan ekonomik harcamalarla Kocaelispor’u biraz daha zor vaziyete düşürdü. İnanıyorum ki yıla bu hatalardan ders alınarak adımlar atılacaktır. Kentin önde gelen spor adamları var. Birbirinden kıymetli. Bu takımın markası için çalışan insanlar var. Ama bir bakıyorum; onlardan fikir alan kimse yok. O yüzden başarısızlığa mahkumsunuz. O yüzden de Kocaelispor bu sezon inşallah kümede kalır. Yeni sezonda Süper Lig’e çıkacak bir Kocaelispor’u bu şehir de bu taraftar da hak ediyor. İnşallah başarılır” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.