Kocaeli’de Sözlü Taciz! Karşımda Oturma Kalk, Gözüm Sana Kayıyor

Kocaeli'nde bir kadın öğrenci bindiği otobüste yaşlı bir adamın sözlü tacizine mağruz kaldı. Yaşlı adamın, "Gözüm sana kayıyor." dediği iddia edildi.

Kocaeli’nde meydana gelen olayda, yolcu otobüsüne binen bir kadın öğrenci, giyim şeklinden dolayı sözlü tacize mağruz kaldı. Öne sürülene göre kadının yanına oturmasına izin vermeyen adam, karşısında oturduğunda ise, “Senin değerli bir hazinen olsa saklamaz mıydın? Karşımda oturma kalk, gözüm sana kayıyor.” dedi.


Daha sonra başından geçen bu olayı Twitter adresinden paylaşan ve bir video yer veren kız yaşadığı olayı anlattı. Çektiği videoda kendisini taciz ettiğini belirttiği yaşlı adam ile tartışan kadının, otobüs şoförü tarafından susturulmaya çalışması ise dikkatlerden kaçmadı.

Paylaşımında, bindiği otobüsün numarasına ve saat kaçta bindiğine yer veren öğernci, “Sınavıma gitmek için otobüse bindim. Videodaki beyefendinin yan koltuğu boştu ve ben otobüse bindiğimde çantasını koyarak engelledi. Ayakta bekledim. Bir süre sonra karşısındaki koltuk boşaldı. Ve oturdum. Beyefendi bana doğru, ‘Senin değerli bir hazinen olsa saklamaz mıydın? Karşımda oturma kalk, gözüm sana kayıyor’ dedi. Şok oldum ve bana ne cüretle bunu söylediğini sordum. Ve bunları sadece giyinişimden dolayı duydum. ‘Allah bunları yasakladı. Karşımda oturma’ dedi.” ifadelerine yer verdi.

Genç kız açıklamalarının devamında sinirlendiğini belirterek yerini değiştirdiğini fakat yaşlı adamın susmayarak kendisini aşağılamaya devam ettiğini belirtti ve “Çevresindeki kişilere beni göstererek ‘Bu kız ne kadar doğru? Gözüm ona kayıyor’ gibi cümlelerine devam etti.” dedi.

ŞOFÖR GENÇ KIZI SUSTURMAYA ÇALIŞTI

Genç kız paylaşımın devamında şoförün kendisini susturmaya çalışmasına da değindi ve “Ben dayanamayıp ailem bile bana karışmazken siz nasıl karışıyorsunuz dedim. Ve bunun üzerine, ‘Ailenden de senden de hayır gelmez o zaman’ dedi. Daha sonra şoför yolda durdu. Bana, ‘Sus artık. Adam sana bir şey demedi. Yolcuları rahatsız etme. Kimse seni duymak zorunda değil” dedi.” açıklamasına yer verdi. Adamın şoföre teşekkür ettiğine de değinen öğrenci, “Otobüsün plakasını aldım ve şoförü şikâyet ettim. Fakat bu saygısız adama dair otobüse bindiği saat ve indiği yer hakkında başka bilgim olmadığı için bu yolla bulup, şikâyet etmek istiyorum. Gündüz vakti herkesin önünde sözle tacize uğradım. Ve asla susup oturmayacağım. Hiçbir kadın böyle adamlar yüzünden korkarak yaşamak zorunda değil. Onlar kendilerinde bu hakkı buluyorlarsa bende o hadsizler ceza alana kadar bu yaşadığımın arkasındayım.” dedi.


Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı