Kocaeli’de Sağır ve Dilsiz Oğlunu Öldüren Baba Tutuklandı!

Kocaeli’de 2008 yılında öldürülen sağır ve dilsiz Bülent Erdem cinayeti aydınlandı. Bülent Erdem’i babasının öldürdüğü ve 11 yıl sakladığı ortaya çıktı.

Kocaeli’de 2008 yılında yol kenarında ölü olarak bulunan ve kimlik tespiti sonucu sağır ve dilsiz Bülent Erdem olduğu ortaya çıkan cinayet dosyası yıllar sonra yeniden açıldı. Dosyayı yeniden inceleme altına alan polis ekipleri, Bülent Erdem’in babası tarafından öldürüldüğünü fark etti. Babanın, oğlunu evin önünde tabanca ile vurduğu ve daha sonra yol kenarına attığı tespit edili.

YALAN İFADE VERDİ, 11 YIL SAKLADI

8 Aralık 2008 yılında yaşanan cinayet vakasında baba N. E. (68), oğlunu evinin önünde tabancayla vurarak öldürdü. Daha sonra oğlunun cesedini yol kenarına atan baba, yalan ifadeler vererek cinayetten sıyrılmayı başardı. Oğlunun annesi ve eşi başta olmak üzere 11 yıl boyunca işlediği cinayeti saklayan baba N.E.’ye polis ekipleri cinayeti itiraf ettirdi.

KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRÜ EMRETTİ

Cinayetin üzerinden 11 yıl geçti ve Kocaeli Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ne faili meçhul cinayetlerin aydınlatılması ve yeniden incelenmesi için emir verdi. Böylece Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 11 yıl önce öldürülen Bülent Erdem’in dosyasını yeniden açtı. O dönem verilen tüm ifadeler teker teker incelendi. Yapılan incelemede Bülent Erdem’in babası N.E.’nin ifadelerindeki çelişkiler göze çarptı.

CANİ BABA OĞLUNU ÖLDÜRDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

Ayvalık’ta bulunan evine operasyon düzenlenen N.E. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Evde de incelemelerde bulunan polisler, duvarlarda Bülent Erdem’in fotoğraflarını asılı olduğunu gördü. Kocaeli Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen N.E.’nin ifadesi alındı. İfadede, Gölcük ilçesine bağlı bir otomotiv fabrikasında çalışan oğlunu Kocaeli’ye getirirken araç içerisinde tartışma yaşadıklarını belirten baba, tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu oğlunu evinin önünde öldürdüğünü itiraf etti. N.E.’nin cinayeti başta eşi olmak üzere 11 yıl boyunca herkes sakladığı belirlendi.

OĞLUNUN CESEDİNİ TAŞIDIĞI ARABAYI EVİNİN BAHÇESİNE SAKLAMIŞ

Polis ekiplerinin yaptığı aramalarda N.E.’nin, 2008 yılında oğlunun cesedini taşıdığı arabayı evinin bahçesine sakladığı tespit edildi. Arabanın hurdaya döndüğü görüldü. Emniyetteki işlemleri tamamlanan N.E. adliyeye götürüldü.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı