adplus-dvertising

Kocaeli’de 29 Ekim konseri izlemek isteyen gençler elektrik direklerine tırmandı!

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, gerçekleştirilen Duman konseriyle meydana geldi. Konseri daha rahat izlemek isteyen bazı gençler, elektrik direği ve ağaçlara tırmanarak canlarını tehlikeye attı.
Takip et
Kocaeli’de 29 Ekim konseri izlemek isteyen gençler elektrik direklerine tırmandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhuriyetin 98. kuruluş sene dönümünde birçok kutlama etkinliği düzenleyen İzmit Belediyesi finali meşhur Türk rock grubu Duman konseriyle yaptı.

Binlerce vatandaşın akın ettiği Duman konserinde bütün şarkılar Cumhuriyet için seslendirildi. Saatler öncesinden Kocaeli Fuarı Güneş Sahnesi alanını dolduran vatandaşlar, ortalama 2 saat boyunca unutulmaz anlar yaşadı.

YÜREKLERİ AĞZA GETİRDİLER

Bazı vatandaşlar grubun hareketli şarkılarıyla eğlenirken, kimileri ise konseri daha rahat görebilmek için elektrik direkleri ve ağaçlara tırmanarak canlarını tehlikeye attı. Elektrik direğine tırmanmaya çalışan gençler, yüreği ağza getirdi.

BELEDİYE BAŞKANI VATANDAŞLARLA HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ

Uzun seneler sonra konser alanında bu kadar coşkulu kalabalığın Cumhuriyet konserinde toplanmasından memnun olduğunu belirten İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, alanı dolduran binlerce vatandaşla hatıra fotoğrafı çektirdi.

“ATATÜRK’ÜN BİZE EMANET ETTİĞİ GENÇLİĞİMİZSİNİZ”

Sonrasında kalabalığa hitap eden Başkan Hürriyet, “Atatürk’ün bize emanet ettiği gençliğimizsiniz. O yüzden sizleri daha da çok seviyorum. Atatürk’ün ebedi eseri Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. senesini hep beraber büyük bir coşku, mutluluk ve gururla kutluyoruz. Bu gurur hepimizin. 98 sene önce egemenlik ‘saraydan’ alınıp esas sahibine yani ‘millete’ verildi. Cumhuriyet; demokrasi, kadın-erkek eşitliği, hukukun üstünlüğü, çağdaş eğitim ve egemenliğin kayıtsız koşulsuz millete devridir. Bize ve sizlere emanettir, korumak vazifemizdir. Cumhuriyet; her birinizin yüzünde Mustafa Kemal’i ve onun bağımsızlık aşkını görmektir. Hepiniz esasında birer Mustafa Kemalsiniz. Ülkenin her köşesinde eşitlik, özgürlük, barış ve kardeşliktir. Bütün zorluk ve yokluğa karşın, milletimizin özündeki hürriyet aşkıdır. Cumhuriyet; bu güzel vatanda insanca, özgürce ve onurlu yaşamanın güvencesidir. Çocuklarımızın gözlerindeki umut, yarınlara duyulan güven ve ‘Fikri, irfanı, vicdanı hür’ yaşamanın gereğidir. Seçme ve seçilme hakkını kazanan; özgür ve bağımsız kadınlardır. Çocuk yaşta evliliklere ‘Dur’ deme cesaretidir Cumhuriyet” şeklinde konuştu.

Kocaeli’de 29 Ekim konseri izlemek isteyen gençler elektrik direklerine tırmandı!

Kocaeli’de 29 Ekim konseri izlemek isteyen gençler elektrik direklerine tırmandı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.