Koca Kenti Dolandırdığı Söylenen Adam Yakalandı!

İnsanları dolandırarak bavul dolusu ziynet eşyasıyla sırra kadem bastığı söylenen adam İstanbul'da yakayı ele verdi. İddiaları reddeden adam altınların kendisine ait olduğunu söyledi.

Konya’da filmlere konu olacak bir olay yaşanmıştı. Yaptığı kampanya ile piyasanın altında altın satacağını söyleyerek insanları kandırdığı iddia edilen adam sırra kadem basmıştı. Toptancılardan ve vatandaşlardan yüklü miktarda ziynet eşyası alarak kaybolan adam gündeme oturmuştu. Esnafın dükkanı açmamasından kuşkulanan komşuları kamera görüntülerini incelemiş ve adamın bavullarla dükkanından çıktığı anlara denk gelmişti.


Bunun üzerine polise koşan vatandaşlar dolandırıldıklarını söylemişti. İhbar üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, dolandırıcılık şüphelisini İstanbul’da yakaladı. Sevgilisinin evinde yakalanan adam hemen Konya’ya götürüldü. Yakalanan şüphelinin söyledikleri ise iddiaların tam aksineydi. Şehrin önemli esnaflarından biri olduğunu söyleyen adam bavullardaki ziynet eşyalarının, kendi dükkanından aldığı malları olduğu söyledi.

GAZETECİLERİ TEHDİT ETTİ

İstanbul’daki evde yapılan incelemede yüklü miktarda ziynet eşyası ve para ele geçirildi. Korkacağı bir durum olmadığını söyleyen dolandırıcılık şüphelisi kendisini görüntüleyen gazetecileri de tehdit etti. “Sizinle görüşeceğiz. Yalan haber yaptınız” diyen adam ve birlikte yakalandığı sevgilisi sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Kontrollerin ardından emniyete götürülen ikilinin sorgu işlemlerinin devam ettiği ifade edildi. Komşu esnaf ve bazı vatandaşlar ise dolandırıldıkları konusunda ısrarcı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı