Koca İlçeyi Dolandırıp Sırra Kadem Bastı

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde akıl almaz bir dolandırıcılık yaşandı. 10’dan fazla büyük hayvan üreticisinin büyük ve küçükbaş hayvanlarıyla birlikte tüm paralarını da alan dolandırıcı, bir gecede sırra kadem bastı.

İddialara göre, Kurban Bayramı’ndan önce ailesiyle beraber Şanlıurfa2dan Torul ilçesine taşınıp, bölgede hayvancılık yapacağını söyleyen C.E, 3 ay boyunca bölgedeki hayvancıların güvenini kazanmak için uğraştı.

Kurban Bayramı’nın gelmesiyle birlikte kurulan pazarda, 10’dan fazla hayvan üreticisinin büyük ve küçükbaş hayvanlarını kiralayıp mandırasına dolduran C.E, bir gecede tüm hayvanlarla birlikte yok oldu.

“EN BÜYÜK MAĞDURİYETİ BEN YAŞADIM”

Olayın mağdurlarından birisi olan ve dolandırıcıya 10 büyükbaş, 30 da küçükbaş kaptıran Şenol Ayvaz, “Ben Urfalıyım diyerek köyümüze geldi. 3-4 aydır burada yaşıyordu. Ne kadar hayvanlarımız varsa kaçtı gitti. 80 bin lira param yok oldu. Borçlarımı ödeyemez hale geldim. Ben battım, artık sokağa çıkamıyorum. Yetkililerden bu konuda yardım istiyoruz” diye konuştu. Öte yandan Ayvaz, parasını sonra ödemek kaydıyla şahsın arabasını da aldığını ve kaçtığını kaydetti. Ayvaz, bölgedeki 10’dan fazla üreticinin dolandırıldığını, fakat en büyük zararı kendisinin gördüğünü de ekledi.

Koca İlçeyi Dolandırıp Sırra Kadem Bastı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı