Koca İlçe, Yaz Günü Bembeyaz Oldu

Ardahan'a bağlı Çıldır ilçesini dolu vurdu. Aniden bastıran şiddetli dolu yağışı, tarım alanlarına büyük zarar verdi.

Yurdun doğu kesimlerinde etkili olan dolu yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Son olarak Ardahan’a bağlı Çıldır ilçesinde etkili olan dolu nedeniyle tarım alanları büyük zarar gördü. Aniden bastıran ve uzun süre etkili olan dolu, her yeri beyaza bürüdü.

Küresel ısınmanın etkisiyle mevsimlerin dengesi bozul. Son yıllarda yazlar daha sıcak, kışlar ise daha soğuk geçmeye başladı. Birçok il ve ilçede zaman zaman etkili olan dolu yağışı ise tarım alanlarına verdiği zararla çiftçiyi perişan etti. Bunun son örneğini Çıldır’da gördük. Önceki gün ilçede etkili olan dolu yağışı her yeri beyaza bürürken, yeni yeni filizlenmeye başlayan tarım alanları büyük zarar gördü. Aniden bastıran dolu yağışı nedeniyle ne yapacakları şaşıran yöre halkı, zararlarının çok büyük olduğunu belirterek yetkililerden yardım istedi.

ARAÇLARIN TAVANLARI ÇÖKTÜ

Dolu yağışı esnasında ilçede park halindeki araçların tavanlarında çökmeler meydana geldi. Bu yıl ilçeyi iki kez dolu vurduğunu belirten vatandaşlar, benzer bir olayın daha yaşanması durumunda bölgede zorlu geçen kış aylarında büyük sıkıntı yaşayacaklarını belirtti. İlçede son yıllarda Çıldır Gölü sayesinde ciddi bir turist artışı olmuştu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı