Kobani’de Devriye Atan Türk Askerlerine YPG’liler Taşla Saldırdı

Kobani'de Türk ve Rus askerlerinin ortak devriyesi sırasında YPG sempatizanları Türk askerine taşla saldırdı.

Suriye’de güvenli bölge uygulamaları çerçevesinde Türk ve Rus güçlerinin ikinci ortak devriyesi başladı. 2 saatlik sürede görev yapan zırhlı araçlar devriyeyi sonlandırdı. Devriye sırasında ise skandal olaylar kameralar tarafından kaydedildi. Kobani’de ortak devriye sırasında Türk zırhlılarına, YPG’liler taşla saldırdı.

YPG SEMPATİZANLARI TÜRK ASKERİNE SALDIRDI

Şanlıurfa’nın Mertismail köyünden Suriye tarafına giden askerler, ilk devriyede olduğu gibi 10 kilometre mesafeye indi. Kobani bölgesine geçiş yapan Türk askerlerine ise çirkin bir saldırı gerçekleştirildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, YPG’liler zırhlı araçlara taş attı.

GEÇEN CUMA DA DEVRİYE ATILMIŞTI

Türk ve Rus askerleri, Resulayn ile Kamışlı arasındaki yerde ilk ortak kara devriyesini geride bıraktığımız cuma günü gerçekleştirmişti. Ortak devriye, Resulayn’ın 40 kilometre doğusu ile Kamışlı’nın 30 kilometre batısı arasındaki bölgede yapıldı. 8 zırhlı aracın katıldığı 4 saat devam eden devriyede 10 kilometre derinliğe inilmiş ve 87 kilometre yapılmıştı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, devriye ile alakalı açıklamasında “Bu süreçte herhangi bir YPG/PYD paçavrasına denk gelinmedi” dedi. Kalın’ın açıklamasına göre, 3 yerde tünel çalışması belirlendi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı