Klima Diye Sattığı Kolilere Odun Doldurmuş!

İstanbul'da bir dolandırıcı, klima diye sattığı kolilerin içine odun doldurdu. Şüpheli böylece 2 milyon liralık vurgun yaptı.

Sıcak yaz günlerinden bunalan İstanbullular klimalara hücum etti ve son günlerde satışlar patladı. Ancak vatandaşların bu ihtiyaçlarını suistimal edenler de hemen ortaya çıktı. Satın aldığı sıfır ürünün kutusunu açan vatandaş içinden çıkanları görünce şok oldu. Kolinin içinden sadece odun çıktığını gören vatandaş hemen ürünü satın aldığı bayiye koştu.


Gerçek burada ortaya çıktı. Bayi de tıpkı ürünü sattığı vatandaş gibi dolandırılmıştı. Her zaman ticaret yaptığı bir toptancının kendisini aradığını ve elinde 400 koli mal olduğunu söylemesi üzerine ödeme yapan esnaf, 720 bin lira ödediği kolilerin tamamının içinden odun çıkınca kahroldu. Dolandırıcı ile daha önce de alışveriş yaptığını ancak hiç bir sorun yaşamadığını söyleyen esnaf şikayetçi olunca polis düğmeye bastı.

BAŞKALARINI DA DOLANDIRMIŞ

Aynı yöntem ile başka esnafları da dolandırdığı ortaya çıkan sahtekar kısa bir takibin ardından yakalandı. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan dolandırıcı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlının aynı yöntem ile 2 milyon liranın üzerinde bir vurgun yaptığı ortaya çıktı. Ürünleri aldığı zaman hemen kontrol ettiğini söyleyen mağdur esnaf “Bu sefer açmamam gerektiğini söyledi. Kolileri açarsam garantisinin iptal olacağını söylediği için ürünlere bakmadım” ifadelerini kullandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı