adplus-dvertising

KKTC’nin en çok tercih edilen üniversitesi YDU oldu

2022 YKS yerleştirme neticeleri açıklandı. Neticelere göre bu sene, 11 bin 141 öğrenci KKTC üniversitelerine yerleşti. Üniversite eğitimi için KKTC’yi seçen öğrencilerin yüzde 23,1’ini yaratan 2 bin 570’i ise Yakın Doğu Üniversitesi’ni tercih etti.
Takip et
KKTC’nin en çok tercih edilen üniversitesi YDU oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bu sonuçlarla YDU, son altı senedir olduğu gibi gene KKTC’nin en çok tercih edilen üniversitesi oldu. İlk yerleştirme neticelerine göre, Yakın Doğu Üniversitesi’ne yerleşen öğrenci sayısı geçen seneye göre ise yüzde 31 oranında artış gösterdi. 2022 YKS yerleştirme neticelerine göre yerleşme hakkı kazanan öğrencilerin kesin kayıtlarını 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılması gerekiyor.

Doç. Dr. Murat Tüzünkan: “Sağladığımız akademik ve sosyal imkanlar ile öğrencilerimize özellikli bir yaşamının kapılarını açıyoruz.”
Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Murat Tüzünkan, YKS tercih neticelerine göre YDU’nun, bir defa daha KKTC’nin en çok tercih edilen üniversitesi olduğunu belirterek, “Yakın Doğu Üniversitesi’nin öğrencilerine sağladığı akademik ve sosyal imkanlar ile yetkin akademik kadrolarının yarattığı bilimsel üretkenlik, özellikli bir üniversite yaşamı geçirmek isteyen gençler tarafından da benimsendiğini gösteriyor” ifadesini kullandı.

Doç. Dr. Tüzünkan, YDU’ya kayıt hakkı kazanan öğrencilerin; kayıtlarını 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapması gerektiğini hatırlatarak, kayıt işlemlerini üniversitenin Türkiye temsilcilikleri ve üniversite kampüsünde gerçekleştirebileceklerini belirtti. Doç. Dr. Murat Tüzünkan, “Yakın Doğulu olma ayrıcalığını ve gururunu sizlere yaşatabilmek en büyük mutluluk kaynağımız. Sağlıklı ve başarı dolu bir eğitim senesi diliyorum” ifadesini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.