adplus-dvertising

KKTC Milli Futbol Takımı’nın formaları tanıtıldı

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ve Kemaler Group arasında gerçekleşen anlaşma kapsamında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Futbol Takımı 3 sene boyunca PUMA tasarımı formalarıyla sahada olacak. İş birliği kapsamında KTFF Süper Lig ve 1. Lig kapsamında oynanacak bütün maçlarda söz konusu sponsorun futbol topu kullanılacak. Eş zamanlı olarak marka, KKTC Kadın Futbol Ligi’ne de adını vererek Kuzey Kıbrıs futboluna verdiği desteği devam ettiriyor.
Takip et
KKTC Milli Futbol Takımı’nın formaları tanıtıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Köklü spor mirasıyla, Türk futboluna verdiği desteği daha da genişleten ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne taşıyan PUMA, KKTC Milli Futbol Takımı için tasarladığı formalarla da dikkat çekti. Yeni formaların tanıtımının yapıldığı etkinlik, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu ve söz konusu markanın Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis’in katılımıyla gerçekleşti.

Kıbrıs Şehitlerine saygı

Fenerbahçe, Manchester City, AC Milan gibi Avrupa’nın dev kulüplerinin yanı sıra İtalya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve İsviçre gibi Milli Takımların forma tasarımını yapan global tasarım ekibi tarafından KKTC Milli Futbol Takımı için hazırladığı formalar, kırmızı ve beyaz olarak iki ayrı modelden oluşuyor. Türkiye’de üretilen formaların ön tarafında yer verilen siyah şerit dikkat çekiyor. Bu şeritler; Kıbrıs şehitlerine saygı duruşunu simgeliyor. Formanın sırt kısmında bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi armasında yer verilen barış güvercini ve ağzındaki zeytin dalı ise, “Kıbrıs Türk tarafının duruşunun göstergesi” olarak niteleniyor.

dryCELL teknolojisi ile maç boyunca kuru formalar

KKTC Milli Futbol Takımı için hazırlanan formalar nemi ciltten uzaklaştıran ve maç boyunca kuru ve rahat kalmaya yardımcı olan benzersiz dryCELL teknolojisini içeriyor. Formaların yapımında kullanılan yüzde 100 geri dönüştürülmüş polyester materyal markanın çevre bilinci ve sürdürülebilirlik konularına verdiği önemi vurgularken, aynı zamanda oyunculara üstün uyum ve hareket yeteneği sağlıyor.

Kadın futbolunda devrim

Söz konusu marka Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında Kadınlar Ligi’ne de isim sponsoru oldu. 2021-2022 sezonunda Kadınlar Ligi, sponsor şirketin adıyla oynandı. Aynı zamanda tarihte ilk defa gerçekleştirilen Ayten Berkalp Kadınlar Kıbrıs Kupası’nın final maçı, bugün saat 18.30’da Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda ülkenin köklü ekipleri Gençlik Kuvveti ve Küçük Kaymaklı arasında oynanacak.

Goller artık Puma Orbita futbol topu ile daha güzel

KTFF Süper Lig ve 1. Lig kapsamında oynanacak bütün maçlarda söz konusu şirketin futbol topu kullanılacak. Yıldız biçimindeki 12 büyük panelin bir araya gelmesiyle oluşan özel yapısı, yüzey üstündeki dikiş sayısının azalmasına yardımcı oluyor. ORBITA’nın sahip olduğu ve en son model teknoloji ile tasarlanan ideal küre formu, maç boyunca biçimini koruyor ve sıvı emiliminin azalmasını destekliyor. Spor Toto Süper Lig, LaLiga, Serie A English Football League gibi dünyanın en meşhur liglerinde de gene bu futbol topları kullanılıyor.

Taner Seyis: “Sponsorumuzun desteği bizler için oldukça kıymetli”

Sponsorun verdiği desteğin uluslararası arenada kendileri için oldukça kıymetli olduğunu dile getiren Taner Seyis, “Bir Kıbrıslı olarak bugün ayrı bir heyecan ve mutluluk yaşıyorum. Türk sporuna karşı olan sorumluluğumuzu güçlendirdiğimizi düşünüyoruz. Spor nerede varsa biz de oradayız. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ve Kemaler Group arasında yapılan anlaşma vesilesiyle, yenilikçi ürünlerimizi KKTC futbolu ile buluşturduğumuz için gurur duymaktayız. Her kategoride mücadele veren KKTC Milli Futbol Takımlarının dünya seviyesinde malzemelerle sahaya çıktığını görmek, KKTC futbol liglerindeki maçların artık bizim ürettiğimiz toplarla oynanması ve bunun yanında Kadınlar Futbol Ligi’ne verdiğimiz isim sponsorluğu desteği bizler için oldukça kıymetli” ifadelerini kullandı.

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu: “Bu proje bizim için çok özel”

Sponsorluk anlaşmasıyla alakalı düşüncelerini dile getiren KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, “Kendi ülkemize özel tasarlanmış, gerçekten bizim için üretilmiş formalara sahip olmaktan dolayı gururluyuz. 1.5 seneden fazla süredir üstünde çalıştığımız bu proje bizim için çok özel. 600 binin üstünde olan İngiltere ve Avusturalya’da yaşayan Kıbrıslı Türklerin ve yanı sıra Türkiye’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin bu formaya sahip çıkacağını, formanın ülke özlemini, vatan sevgisini pekiştireceğini düşünüyorum. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu 1955 senesinde kurulduğu günden bugüne ilk kez kendimize özel formamız oldu” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.