KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Ölüm Tehditleri Alıyor

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yaptığı açıklamalarının ardından ölüm tehditleri aldığını açıkladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Barış Pınarı Harekatı ile alakalı gerçekleştirdiği açıklama sebebiyle ölüm tehditleri aldığını duyurdu. Cumhurbaşkanlığı da, Akıncı’ya dönük ölüm tehdidi ve hakaret içerikli mesajlar yollayanların adlarının olduğu bir listeyi Polis Genel Müdürlüğü’ne verdi.

ÖLÜM TEHDİTLERİ GELİYOR

Mesele ile alakalı açıklama yapan Akıncı, “Birkaç gün evvel yaptığım açıklamalar ile söylediğim görüş ve düşüncelerim karşısında fikir yerine küfretmeyi tercih eden ve bunu ölüm tehditlerine dek götürenler var” dedi.

Olayla alakalı kişilerin belirlendiğini söyleyen Akıncı, “Bu şahıslar tespit edilerek Başsavcılık ve Polis Genel Müdürlüğü’ne bildirilmiştir. Bundan sonrası hukuki süreç kapsamında devam edecektir” dedi.

“FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜNDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Gazete Karınca’nın aktardığına göre Cumhurbaşkanı Akıncı, “Bu topraklarda fikirlerin özgür biçimde söylenebilmesi hiçbir vakit taviz vermeyeceğimiz temel ilkelerimizden biri olmayı sürdürecektir. Küfür ve tehdide kalkışanlara karşı aynı üslubu tercih etmemiz ise kesinlikle düşünülmemelidir. Bana güven duyan ve ilk andan itibaren dayanışmasını ifade eden herkese bir defa daha teşekkür ederim. Bu vesileyle, olanlar bizleri ne derece rencide ediyor olsa bile yazı ve söylemlerimizde, hepimizin seviyeli üslubunu korumasının önemini bir defa daha anımsatmak isterim.” biçiminde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı