adplus-dvertising

Kış geliyor, grip virüsü çok daha tehlikeli!

Kış aylarının gelmesiyle birlikte uzmanlardan koronavirüs ile ilgili korkutan açıklamalar geldi. 2022 yılının önlemler alınmazsa geçtiğimiz pandemi dönemlerine nazaran daha sert geçeceğini vurgulayan uzmanlar tedbirlerin arttırılması uyarısında bulundu.
Takip et
Kış geliyor, grip virüsü çok daha tehlikeli!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Okulların açılması ve havaların soğumasıyla birlikte grip vakalarındaki artışlara dikkat çeken uzmanlar özellikle çocukların ve yaşlıların aşı olmasının önemine değindi.

Yaklaşık iki yıldır uygulanan tedbirler sonucunda koronavirüs enfeksiyonunda ciddi bir düşüş olduğu belirtilirken son dönemlerde tedbirlerin azaltılmasıyla birlikte enfeksiyonun yeniden ortaya çıkma ihtimaline dikkat çekildi.

Kış geliyor, grip virüsü çok daha tehlikeli!

Grip Enfeksiyonuna Dikkat

Geçtiğimiz yıllarda alınan önlemler sonucunda grip enfeksiyonunun neredeyse hiç görülmediğini belirten uzmanlar 2022 yılında özellikle Aralık ve Ocak ayına dikkat çekerek koronavirüsün görülmemesi halinde dahi grip enfeksiyonunda ciddi artışlar olabileceğine değindi.

2022 yılında grip enfeksiyonun geçtiğimiz yıllara nazaran çok daha ağır seyredebileceği belirtilirken yaşlı ve çocukların aşı olmasının son derece önemli olduğu bildirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.