Kırmızı renkten kurtulamayan Şanlıurfa Valisi isyan etti!

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı aşılama haritasında 81 il içinde ‘kırmızı’ renkte kalan tek il olan Şanlıurfa’da Vali Abdullah Erin, bir türlü istenilen seviyeye gelinmediğini söyleyerek, “Çağrı yapacak bir şey kalmadı. Yapılabilecek, söylenebilecek her şey belirtildi. İlk başlardaki 20 bin civarlarındaki aşı sayısı son günlerde maalesef 4-5 binlere düştü. İkinci doz aşı sırası gelmesine karşın yaptırmayan 20 bin üstünde vatandaşımız var” şeklinde konuştu.
Takip et
Kırmızı renkten kurtulamayan Şanlıurfa Valisi isyan etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şehirde hayırsever vatandaşlar tarafından tadilatı yapılarak hizmete sunulan Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nin yataklı servislerinin açılışına katılan Vali Abdullah Erin, koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan aşılamada 81 ilden ‘kırmızı’ renkte kalan tek ilin Şanlıurfa olduğunu hatırlatarak bir türlü istenen seviyeye gelinmediğini belirtti.

‘AŞI SAYISI SON GÜNLERDE 4-5 BİNLERE DÜŞTÜ’

Yoğun bakım ünitelerinde yatan hastaların aşısız ya da eksik aşılı kişiler olduğunu söyleyen Vali Erin, şunları kaydetti:
“Maalesef vatandaşlarımız yaşamlarını kaybediyor. Birçok ülkede ikinci doz aşı bulunamazken, sıkıntılar meydana gelirken, Türkiye’de üçüncü hatta dördüncü dozunu yapan vatandaşlarımız var. Aşıyla ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Aşılamada istenilen seviyeye bir türlü ulaşılamadı. Çağrı yapacak bir şey kalmadı. Yapılabilecek, söylenebilecek her şey belirtildi. 81 il içerisinde Şanlıurfa’nın kırmızı olması. Yalnızca Şanlıurfa’nın kırmızı kalmasını kabul etmememiz gerekir. Neden 80 il sarıya maviye doğru ilerlerken, neden yerimizde sayıyoruz? İlk başlardaki 20 bin civarlarındaki aşı sayısı son günlerde maalesef 4-5 binlere düştü. İkinci doz aşı sırası gelmesine karşın yaptırmayan 20 bin üstünde vatandaşımız var.”

Kırmızı renkten kurtulamayan Şanlıurfa Valisi isyan etti!

‘VATANDAŞLARIMIZ HASSASİYET GÖSTERSİNLER’

Salgında hastalığa yakalananların arasında gençlerin de bulunduğuna söyleyen Vali Erin, “20-30 yaşlarında gençlerimiz maalesef acı çekiyor. Sağlık Bakanlığı’mızın periyotları doğrultusunda vatandaşlarımızın bir an önce aşılarını yaptırmalarını rica ediyoruz. İlk etapta kırmızıdan turuncuya geçmek için yüzde 4’lük bir eksiğimiz var, bu yüzde 4’ü bir-iki gün içerisinde tamamlayabiliriz. Sonra da turuncudan maviye hızlı bir biçimde hareket etmiş olacağız, bütün vatandaşlarımız bu hassasiyeti göstersinler” şeklinde konuştu.

Kırmızı renkten kurtulamayan Şanlıurfa Valisi isyan etti!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.