Kırmızı Oda Pembe’nin gerçek hikayesi nedir? Meltem Cumbul Pembe karakterinin hastalığı ne?

Kırmızı Oda yeni sezon karakterleri arasına Pembe de katıldı. Son bölümde eşinden dayak yiyen Pembe’nin hikayesi gösterildi. Peki, Kırmızı Oda dizisindeki Pembe kimdir, gerçek adı nedir? Pembe'nin kitaptaki hikayesi ne? Frijit ne? Pembe gerçekte nasıl biri? İşte birçok dizi, film ve tiyatro oyununda rol alan ve Pembe karakterine hayat veren Meltem Cumbul hakkında merak edilenler
Takip et
Kırmızı Oda Pembe’nin gerçek hikayesi nedir? Meltem Cumbul Pembe karakterinin hastalığı ne?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Her Cuma TV8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda dizisinin oyuncuları ve karakterleri araştırılıyor. Kırmızı Oda dizisinde Pembe karakteri merak uyandırdı. İşte Kırmızı Oda’nın Pembe’si Meltem Cumbul hakkında bilgiler…

Kırmızı Oda Pembe kimdir?

Tedirgin olan ve çevresine karşı Güven beslemeyen Pembe ilk görüşmeye silah ile katılmasıyla da oldukça tehlikeli biri olabileceğini gösterdi. Çevresine güven duyamadığı için kendini korumak ve güvende hissetmek için silah taşıya

Doktor Hanım’dan yardım almaya gelen Pembe, tedirgin ve şüpheli tavırları ile dikkati çekiyor. İlk görüşmede, çantasından çıkardığı silahı Doktor Hanım’ın masasına koyan Pembe, “Bu, burada durabilir mi?” diye sordu. Pembe’nin şiddet gördüğü ağzından kan geldiği biliniyor. Eşinin kendini vur dediği 50. bölümde yayınlandı.

Kırmızı Oda Pembe’nin gerçek hikayesi nedir? Meltem Cumbul Pembe karakterinin hastalığı ne?

Çantasından çıkardığı silahı Doktor Hanım’ın masasına koyan Pembe, “Bu, burada durabilir mi?” diye sordu. Pembe’nin hastalığı izleyici karşısına çıktı. Kocası Pembe’ye, “Al şu silahı vur kendini. Benim elime bulaştırma pis kanını. Sen de kurtul bende. Bu silah artık hep yanında olacak. Uyurken yastığının altında” dedi.

Pembe doğulu bir ailenin kızı ve kendisinden 3 yaş büyük de bir ablası var. Aslında 3 kardeşi daha var ancak hepsi hayatını yitirmiş.

Babaları ilgisiz, sorumsuz ve alkolik bir adam ve evdeki herkese şiddet uyguluyor.

Katıldığı ilk bölümle dikkat çeken Meltem Cumbul’un hayat verdiği Pembe karakterinin gerçek hikayesi Hikayesi Madalyonun İçi kitabında yer alıyor.

Kitapta Pembe iri yarı bir kadın. Saçları yapılı ve makyajlı olarak Doktor Hanım’a gelse de zor durumda olduğu belli oluyor halinden.

Ailesine çok büyük bir ihanet ettiği, eşinin de bir silah verip kendisini öldürmesini istediğini söylüyor.

Aslında Pembe doktor olmak isteyen başarılı bir genç olmasına rağmen, babası varlıklı bir ailenin oğluyla evlendiriyor.

En büyük travmasını da böyle yaşıyor Pembe. Çünkü eşi tıpkı babası gibi sürekli şiddet uyguluyor. Hatta Pembe’ye hiç güvenmiyor ve kendisi evde yokken eve başkalarını aldığını düşünüp tüm vücudunu kontrol ediyor. Kendi kendine kıskançlık krizlerine girip öldüresiye dövüyor Pembe’yi.

Evliliklerindeki 3. yılda eşi vefat ediyor ve Pembe buna hiç üzülmüyor, çektiği eziyetlerden sonra seviniyor hatta.

Ardından babası siroz olup öldüğünde yeniden seviniyor. Bir yandan sevinmesine vicdan azabı duyup, diğer yandan sevinmesine engel olamıyor. Annesiyle yalnız kalan Pembe de bir kiralık eve çıkıyor.

Kırmızı Oda Pembe’nin gerçek hikayesi nedir? Meltem Cumbul Pembe karakterinin hastalığı ne?

Önce babasının maaşı bağlanıyor, ardından birilerinin aracılığıyla devlet memuru oluyor. Burada tanıştığı genç bir delikanlının kendisine duyduğu ilgi sonucu da evleniyorlar.

Başta her şey iyi gitse de eşinin at yarışı bağımlılığı ve sorumsuzluğu rahatsız etmeye başlıyor Pembe’yi. Bu arada 2 erkek çocuk sahibi oluyorlar.

Çocukların ardından evin bütün maddi manevi yükü Pembe’ye kalıyor. Evde eşinin sorumsuzlukları da birleşince araları açılıyor ve yeni eşinden de şiddet görmeye başlıyor.

Tüm bunların ardından Pembe frijit oluyor. Yani sekse hiç ilgi duymuyor artık.

Tüm bunların üstüne eşinin gösterdiği şiddet artıyor ve Pembe’den ayrılmak istiyor. Ama Pembe, annesinin de ısrarıyla “dul kadın” olmak istemediği için boşanmayı kabul etmiyor. Ayrılmadan memleketine dönüyor.

İstanbul’dan memleketine gittiğinde eşi hiç arayıp sormuyor. O sırada ev sahibinin öğretmen oğluyla aralarında bir kıvılcım oluyor. 15 gün boyunca sürekli mesajlaşıyor bu çift.

Eşi gelen faturanın ardından şüphelenip mesajların dökümünü alıyor ve aldatıldığını anlıyor. Bunun üstüne boşanıyorlar ama Pembe’yi geri çağırıp aynı evde yaşamaya devam ediyorlar. Her gün masaya silah koyup kendisini öldürmesini istiyor.

Önce bağırıp çağırıp o adamla neler yaşadıklarını soruyor, ardından Pembe’yi dövüyor ve ardından da ihtiraslı bir şekilde birlikte oluyorlar. Hatta bu olanların sonunda cinsel hayatları düzeliyor.

Pembe tüm bu olanların üstüne Doktor Hanım’a geliyor. Bu toksik ilişkiden korktuğunu, ya eşinin kendisini ya da kendi kendini öldüreceğini, eşinin kendisine bir hayat kadını gibi davrandığını ama artık cinsel ilişkiden zevk almaya başladığını söylüyor. Eşini aldattığı için de tüm bu olanları hak ettiğini düşünüyor.

Doktor Hanım da eşinden önce, kendi kendine değer vermesi gerektiğini söylüyor. Onsuz da var olabileceğini, ne olursa olsun böyle bir hayatı hak etmediğini söylüyor. Tabii Pembe de hak veriyor sonunda.

Kırmızı Oda Pembe’nin gerçek hikayesi nedir? Meltem Cumbul Pembe karakterinin hastalığı ne?

FRİJİT NEDİR? CİNSEL SOĞUKLUK NE DEMEK?

‘Frijit’, ‘frijidite’ veya ‘cinsel soğukluk’ olarak tanımlanan, kadında cinsel isteksizlik durumu cinsel işlev bozukluklardan bir tanesidir. Azalmış cinsel istek, yeterli cinsel uyarı olmasına rağmen cinsel fantezilerin ya da cinsel aktivitede bulunma isteğinin az olması veya hiç olmamasıdır. Bunu tanı yapan kıstas sürekli veya yineleyici olması, tıbbi bir nedene bağlı olmaması, belirgin baskı ve kişiler arası zorluklara yol açması olarak belirtilebilir.

MELTEM CUMBUL KİMDİR?

Meltem Cumbul 5 Kasım 1969, İzmir doğumlu, Türk sinema ve dizi oyuncusu. 1969 yılında İzmir’de doğan Meltem Cumbul’un babası Akşehirli, annesi İzmirlidir. 1983 yılında İzmir Türk Koleji’nde başladığı liseden 1987 yılında Ata Koleji’nden mezun oldu.

1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Drama Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. Mezuniyetinin ardından profesyonel anlamdaki ilk iş deneyimi için Londra’ya gitti.

Kırmızı Oda Pembe’nin gerçek hikayesi nedir? Meltem Cumbul Pembe karakterinin hastalığı ne?

Ömer Karacan’ın keşfettiği Cumbul, gönlü tiyatroda olmasına rağmen Karacan’ın yapımcısı olduğu Genç Çizgi isimli programı sundu. O dönemde TRT için Radyotek isimli bir program da hazırlayan Cumbul 1993 yılında Londra’dan Türkiye’ye döndü ve Aşağı Yukarı isimli yarışmayı sunmaya başladı. 1994 yılında yine bir TV projesi olan “Nerden Başlasak Nasıl Anlatsak?” isimli talkshow’u sunan Cumbul, programda ünlü isimlerle sohbet ediyor ve starların taklitlerini yapıyordu. TV izleyicisi tarafından büyük ilgiyle karşılanan programdan sonra Marguerite Duras’ın Ayrılık Müziği’nde başrolde oynadı. Tiyatro projelerine o dönemde ağırlık veren oyuncu aynı zamanda Arnold Wesker’in “Dört Mevsim” isimli oyununu da sahneye koydu ve yönetmenliğini yaptı.

Birçok dizi, film ve tiyatro oyununda oynayan Cumbul, 2005 yılından itibaren üç yıl süreyle, Los Angeles’ta Eric Morris’in kendisiyle yaptığı çalışmalar sonucunda öğrendiği metodu, halen mezun olduğu okul Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde öğretmektedir.

Kırmızı Oda Pembe’nin gerçek hikayesi nedir? Meltem Cumbul Pembe karakterinin hastalığı ne?

MELTEM CUMBUL’UN OYNADIĞI FİLMLER

1994 – Bir Sonbahar Hikayesi

1995 – Bay E

1995 – Böcek

1997 – Usta Beni Öldürsene

1998 – Karışık Pizza

1999 – Propaganda

1999 – Doğum Yeri Absürdistan

2000 – Duruşma

2001 – Maruf

2003 – Abdülhamit Düşerken

2004 – Duvara Karşı

2005 – Gönül Yarası

2008 – The Alphabet Killer

2008 – Mevlana Aşkı Dansı Seslendirme

2009 – Her Şeyin Bittiği Yerden

2011 – Tell Me Oh Khud(Bir Hint Filmi)

2011 – Labirent

2013 – Kadın İşi: Banka Soygunu

2015 – Yaktın Beni (Leyla) (Sinema Filmi)

Televizyon Dizileri :

1995 – Sahte Dünyalar

1995 – Çiçek Taksi Meltem Cumbul

1996 – Tatlı Kaçıklar

1999 – Yılan Hikayesi

2002 – Beşik Kertmesi

2002 – Biz Size Aşık Olduk

2003 – Gurbet Kadını

2005 – Avrupa Yakası (Konuk oyuncu)

2006 – Arka Sokaklar (Konuk oyuncu)

2007 – Parmaklıklar Ardında (Konuk oyuncu)

2007 – Doktorlar (Konuk oyuncu)

2008 – Aşk Yakar

2011 – Nuri

2013 – Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (Fatma Sultan)

2014 – Kusursuz Plan

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.