Kırmızı Oda Nihal’in hastalığı nedir? Kırmızı Oda Nihal ve Zafer’in gerçek hikayesi!

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi kitabında yer alan yaşanmış öykülerden esinlenerek televizyona aktarılan Kırmızı Oda'nın 30. bölümüne dahil olan Nihal ve Zafer karakterlerinin gerçek hikayeleri şimdiden merak konusu oldu.
Takip et
Kırmızı Oda Nihal’in hastalığı nedir? Kırmızı Oda Nihal ve Zafer’in gerçek hikayesi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kırmızı Oda Nihal’in Hikayesi gelecek hafta en çok konuşulan konuların başında gelecek. Zira Zafer ile evli olan Nihal bu kadar lüks içinde olmasına rağmen neden bayılıyor? Nihal’in hastalığı ne? Soruların cevapları şimdiden merak edilmeye başladı. İşte Nihal hanım ile Zafer beyin hikayesini sizlerle…

Kırmızı Oda Nihal ve Zafer’in gerçek hikayesi nedir?

Madalyonun İçi kitabında Nihal ve Zafer’in hikayesi “Binbir Gece Masalı” bölümünde anlatılıyor. “Binbir Gece Masalı” bölümleri kitapta 4 ayrı bölümde ele alınıyor. İlk bölümde Nihal ve Zafer’in çocukluklarından, ikinci bölümde ise Nihal ve Zafer’in evliliklerinden, üçüncü bölümde Zafer’in babasından ve son olarak iyileşme sürecinden bahsediliyor.

Nihal, 5 kız çocuklu bir ailede dünyaya gelmiştir. Bu ailenin aslında en eğitimli ve aklında başında kişisidir. Annesi ev hanımı, babası da memur olan Nihal ailesiyle birlikte mütevazi bir hayat sürer. Ailesi durumlarının kötü olmamasına rağmen Nihal’in kendisini kurtarması gerektiğini düşünür. Zafer ise oldukça köklü bir ailenin oğludur. İyi bir eğitim alan Zafer yurt dışında tahsil gördükten sonra ülkesine geri dönmüştür. Zafer yurt dışında eğitim aldığı sırada Alman bir kıza aşık olur ve onunla evlenmek ister. Türkiye’ye döndüğünde ailesiyle bu fikrini paylaşan Zafer büyük bir tepkiyle karşılanır.

Zafer’in ailesinin isteği üzerine Nihal ile tanıştırılır. İkili oldukça lüks ve büyük bir düğünle dünya evine girerler. Avrupa’da balayına giden çift köşkte yaşamaya başlar. Hayatları çok güzel bir şekilde sürerken Nihal bir anda hastalanır. İlk başlarda mide bunaltısı ve baş dönmesi şikayetleri olan Nihal sonraki dönemde ise bayılma atakları yaşar. Türkiye’deki bütün doktorlara giden çift Nihal’in hastalığının nedenini bir türlü öğrenemezler. Ancak doktorlar durumun psikolojik olduğunu ifade eder. Bunun üzerine çift Gülseren Budayıcıoğlu’nun kliniğine gelir.

Seans için içeriye ilk olarak Nihal girer. Nihal doktora bütün şikayetlerini anlatır ve fiziksel olarak herhangi bir sorunu olmadığını söyler. Seans sırasında Nihal’in bu hisleri, “Bir şeyler yolunda gitmediğini düşündüğü durumlarda” yaşadığı ortaya çıkar. Hastalandığında eşinin ve eşinin ailesinin üzerine titrediğinden bahseden Nihal, doktor için önemli bir kapı açar.

Seansa ikinci olarak ise Zafer girer ve kendisini anlatır. Almanya’daki aşk hikayesini anlatan Zafer ayrılığın acısından söz etmeyi ihmal etmez. Evliliklerinin güzel gittiğinden söz eden Zafer, aslında Nihal’le birçok noktada görüş ayrılıkları yaşadıklarını belirtir. Evliliklerinin en başında Zafer, Nihal ile aralarına büyük bir soğukluk girdiğini ve bu durumun oğulları doğana kadar devam ettiğini ifade eder. Düğümü çözen ise Zafer’in babası olur.

Nihal’in bayılma ataklarının aslında eşinin ilgisini çekmek için olduğu fark edilir. Zafer ise babasıyla yaptığı özel konuşmasının sonrasında ailesinin Alman geline karşı çıkma nedenini öğrenir. Babası da yurt dışında eğitim gördüğü dönemde Zafer’e çok benzeyen bir aşk hikayesi yaşamıştır. Ancak onun ilişkisi kültürel farklılıklar nedeniyle büyük bir hayal kırıklığına dönüşmüştür. Zafer’in babası bu ilişkinin sonrasında çok acı çekmiştir ve oğlunun aynı şeyleri yaşamasını istemez.

Kırmızı Oda Nihal’in Hikayesi Ne? Nihal Neden Bayılıyor? Nihan’ın Hastalığı Ne?

Nihal genç yaşta Zafer ile severek evlense de eşi Zafer kendisini sevmediği için kendisi ile ilgilenmez. Genç yaşta yaşadığı bir hastalık olayında ilk defa eşi Zafer kendisi ile hiç olmadığı kadar ilgilenince, Nihal o tarihten sonra kimi zaman gerçek kimi zaman da istem dışı bayılma hastalığı ortaya çıkacak.

Her bayıldığında Zafer’in kendisiyle ilgilendiğini fark eden Nihal, bunu kullanmaya başlar. Zafer ilgisini çektiğinde ve eve gelmeyeceğini söyleyince Nihal bayılarak kocasında yanında tutmaya çalışır.

Zafer ve Nihal artık bu hastalığın sebebini öğrenmek için doktorların yönlendirmesi ile doktor hanımın kapısını çalacaklar. Nihal yaşadıklarını anlatıp eşinden görmediği ilgi üzerine yoğunlaşırken, Zafer ise genliğinde aşık olduğu Almanya da aşık olduğu sevgilisi, ile evlenemediğini, babasının zorlaması ile Nihal ile evlendiğini anlatacak. Kısaca Kırmızı Oda Nihal’in hikayesi bu çerçevede ekrana gelecek.

Zafer-Nihal çiftinin destek almak istemelerinin nedeni Nihal’in sebepsiz bayılmaları olacak. İkisini de ayrı ayrı dinleyen Dr. Manolya Hanım, ilk olarak Nihal ile görüşür. Nihal, Zafer ile çok mutlu ve harika bir evlilikleri olduğunu söyler ve bayılmalarıyla ilgili bir şey söylemez. Ancak Doktor, Nihal’in kimi zaman bilerek kimi zaman da psikoloji olarak bayıldığını kısa sürede anlayacaktır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.