Kırmızı Oda Mitra’nın aşkı Vahit Bey mi? Vahit Bey ve Mitra’nın gerçek hikayesi ne?

Tv8 ekranlarında Cuma akşamlarının en çok izlenen yapımlarından olan Kırmızı Oda dizisine yeni katılan karakterler ve onları canlandıran oyuncular merak ediliyor. Kırmızı Oda Mitra Şerifi de ilk andan itibaren merak uyandırdı. Peki Mitra ile Vahit'in hikayesi ne? Mitra ve Vahit Bey'le aralarında ne var? Vahit Bey'in Şehrazat dediği kişi Mitra mı? Vahit Bey ve Mitra hakkında merak edilenler...
Takip et
Kırmızı Oda Mitra’nın aşkı Vahit Bey mi? Vahit Bey ve Mitra’nın gerçek hikayesi ne?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

‘Kırmızı Oda’nın 35. bölümünün ilk seansında Mitra’ya kulak verdik. Melisa Aslı Pamuk’un canlandırdığı Mitra karakteri İranlı bir babanın ve Türk bir annenin kızı. İsmi gibi kendisi de bir esrarengiz Mitra karakterinin. Peki Vahit Karahanoğlu’nun Şehrazat’ı Mitra Mı?

KIRMIZI ODA MİTRA’NIN GERÇEK HİKAYESİ NE?

Kırmızı Oda’ya gelen Mitra Şerifi “Ben kendimi çok kötü hissediyorum. İçimdeki acıyı bir türlü dindiremiyorum. Ben aşk acısı çekiyorum.” diyor. 30-35 yaşlarında oldukça çekici ve güzel bir kadındır. Kanun sanatçısıdır. Annesi İranlı babası Türk’tür. İranlı baba ve Türk annenin kızı olan Mitra’nın hayatı Tahran, Berlin, Paris ve İstanbul dörtgeninde geçer.

Felsefe eğitimi alırken aynı zamanda konservatuvara devam eden Mitra, pek çok özelliğinin yanında profesyonel olarak kanun çalmaktadır. Baba hasreti çeken Mitra, çocukluğundan beri bir baba figürü hayaliyle büyür. En çok ihtiyacı olan şey ise güvendir. Mitra yani Şehrazat bu güveni de Vahit’ten alacak.

İranlı bir baba ve Türk bir annenin kızı olan Mitra’nın hayatı; Tahran, Berlin, Paris ve İstanbul dörtgeninde geçmiştir. Türkiye’de İstanbul’da kalan Mitra, çok eşli bir evde dünyaya gelmiştir.

MELİSA ASLI PAMUK KİMDİR İÇİN BU HABERE BAKINIZ

MİTRA VE VAHİT BET ARASINDAKİ BAĞ NE?

Doktor Hanım’ın karşısında olacak İranlı Mitra, Vahit’e olan duygularını Doktor Hanım’a, “Bir gün kaybedeceğimi bile bile sevdim” diye anlatır.

Vahit Bey, eşiyle severek evlenmiyor.  Evliliklerinden birkaç gün sonra da babası kendi canına kıyıyor.  Babasının canına kıymasından sebep de annesi Vahit Bey’i sorumlu tutuyor.

Annesine göre; Vahit Bey, “Beni sevmediğim bir insanla evlendiriyorsunuz” diye yakındığı için babası da bu sözlerin altından kalkamayıp kendi canına kıyıyor.  Vahit Bey hep kötü bir insan olduğunu düşünüyor. Özellikle “O kızcağıza da yazık ettim” derken bahsettiği kızın Mitra olduğunu Vahit Bey’in elinde, Mitra’nın babasının annesine aldığı kolyeyi tutarken anlaşılıyor.

ŞEHRAZAT KİM? MİTRA VE VAHİT’İN GERÇEK HİKAYESİ NE?

Vahit Bey’in Şehrazat dediği kişi aslında Mitra.

İstanbul’daki otele yerleşen Vahit, o dönemde tanıştığı Şehrazat’tan etkilenir. Şehrazat’ın asaleti, görgüsü, güzelliği ve kültürüne aşık olan Vahit, yıllarca onunla gizli bir aşk yaşar. Şehrazat’la birlikte tekrar hayata dönen Vahit, depresif durumdayken otelini satar. Yıllardır yaşadığı yasak aşk günahının cezasını çektiğini düşünen Vahit, Şehrazat’tan ayrılır. İyice içine kapanır. Depresyona giren Vahit, her gün ölüme biraz daha yakın olmak ister.

Mitra ve Vahit sevgili. Vahit, Mitra’ya Şehrazat ismiyle hitap ediyor. Beş yıldır eşinden gizli sürdürdüğü bu ilişki Vahit Bey’in büyük bir vicdan azabı duymasına neden oluyor. Vahit Bey ve Mitra’nın hikayesi eserin aslında da yer alıyor. Vahit Bey ölmeden önce geçirdiği güzel günler için Şehrazat’a otelinin birini bırakıyor.

Mitra’nın kliniğe gelmesiyle gelişen olaylar Doktor Hanım’ı olduğu kadar izleyiciyi de derinden etkileyecek ve hikayesindeki gizem çözüldükçe sakladığı büyük sır izleyicide şaşkınlık yaratacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.