Kırmızı Oda Mitra ve Şehrazat aynı kişi mi? Mitra neden kendisine Şehrazat diyor?

TV 'in sevilen dizisi Kırmızı Oda heyecanlı hikayeleriyle devam ediyor. Mitra karakteri son zamanların dikkat çeken konusu oldu. Şehrazat olarak tanınan Mitra aslında kim? Mitra ve Şehrazat aynı kişi mi, Mitra kendisine neden Şehrazat diyor?
Takip et
Kırmızı Oda Mitra ve Şehrazat aynı kişi mi? Mitra neden kendisine Şehrazat diyor?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Madalyonun İçi kitabında geçen “Binbir Gece” bölümünde Nihal ve Zafer’in hikayesi ve Vahit Karahan’ın hayatı anlatılıyor. Kitapta “Binbir Gece Masalı” bölümleri 4 ayrı bölümde ele alınmaktadır. Birinci bölümde Nihal ile Zafer’in çocukluğu, ikinci bölümde Nihal ile Zafer’in evliliği, üçüncü bölümde Zafer’ın babası ve son olarak iyileşme süreci. Vahit Bey dördüncü bölümde okuyucu karşısına çıkıyor. Vahit Bey ile bağlantılı olarak Mitra’nın hayatı, Bin Bir Gece bölümünde okuyucunun karşısına çıkıyor.

Vahit Bey ve Mitra’nın aşk hikayesi aslında dizide anlatıldığı kadar detaylı olarak kitapta yer almıyor. Mitra’nın gerçek adı kitapta “Nurhayat” olarak geçiyor. Nurhayat karakteri, Vahit Bey’in ölümünden sonra kitapta karşımıza çıkıyor. Çünkü Vahit Bey, hastalığından dolayı otelinin zarar gördüğünü düşünerek satıyor. Ancak aile, otelin satışını iptal edip hastalık raporu ile geri almak için mücadele ediyor. Vahit Bey’in ölümünden sonra Zafer, babasının kendisine bıraktığı uzun bir itiraf mektubunu bulur. Bu mektupta Vahit Bey’in 18 yıldır Zafer ve annesinden başka bir ailesi olduğu ortaya çıkıyor. Kitapta Nurhayat ile Vahit Bey arasındaki ilişkinin başlangıcı ve Nurhayat’ın ailesi hakkında herhangi bir detay yer almıyor.

KIRMIZI ODA MİTRA’NIN GERÇEK HİKAYESİ NE?

Kırmızı Oda’ya gelen Mitra Şerifi “Ben kendimi çok kötü hissediyorum. İçimdeki acıyı bir türlü dindiremiyorum. Ben aşk acısı çekiyorum.” diyor. 30-35 yaşlarında oldukça çekici ve güzel bir kadındır. Kanun sanatçısıdır. Annesi İranlı babası Türk’tür. İranlı baba ve Türk annenin kızı olan Mitra’nın hayatı Tahran, Berlin, Paris ve İstanbul dörtgeninde geçer. Felsefe eğitimi alırken aynı zamanda konservatuvara devam eden Mitra, pek çok özelliğinin yanında profesyonel olarak kanun çalmaktadır. Baba hasreti çeken Mitra, çocukluğundan beri bir baba figürü hayaliyle büyür. En çok ihtiyacı olan şey ise güvendir. Mitra yani Şehrazat bu güveni de Vahit’ten alacak. İranlı bir baba ve Türk bir annenin kızı olan Mitra’nın hayatı; Tahran, Berlin, Paris ve İstanbul dörtgeninde geçmiştir. Türkiye’de İstanbul’da kalan Mitra, çok eşli bir evde dünyaya gelmiştir.

MİTRA VE VAHİT BET ARASINDAKİ BAĞ NE?

Doktor Hanım’ın karşısında olacak İranlı Mitra, Vahit’e olan duygularını Doktor Hanım’a, “Bir gün kaybedeceğimi bile bile sevdim” diye anlatır. Vahit Bey, eşiyle severek evlenmiyor. Evliliklerinden birkaç gün sonra da babası kendi canına kıyıyor. Babasının canına kıymasından sebep de annesi Vahit Bey’i sorumlu tutuyor. Annesine göre; Vahit Bey, “Beni sevmediğim bir insanla evlendiriyorsunuz” diye yakındığı için babası da bu sözlerin altından kalkamayıp kendi canına kıyıyor. Vahit Bey hep kötü bir insan olduğunu düşünüyor. Özellikle “O kızcağıza da yazık ettim” derken bahsettiği kızın Mitra olduğunu Vahit Bey’in elinde, Mitra’nın babasının annesine aldığı kolyeyi tutarken anlaşılıyor.

Kırmızı Oda Mitra ve Şehrazat aynı kişi mi? Mitra neden kendisine Şehrazat diyor?

MİTRA VE VAHİT’İN GERÇEK HİKAYESİ NE?

Vahit Bey’in Şehrazat dediği kişi aslında Mitra. İstanbul’daki otele yerleşen Vahit, o dönemde tanıştığı Şehrazat’tan etkilenir. Şehrazat’ın asaleti, görgüsü, güzelliği ve kültürüne aşık olan Vahit, yıllarca onunla gizli bir aşk yaşar. Şehrazat’la birlikte tekrar hayata dönen Vahit, depresif durumdayken otelini satar. Yıllardır yaşadığı yasak aşk günahının cezasını çektiğini düşünen Vahit, Şehrazat’tan ayrılır. İyice içine kapanır. Depresyona giren Vahit, her gün ölüme biraz daha yakın olmak ister. Mitra ve Vahit sevgili. Vahit, Mitra’ya Şehrazat ismiyle hitap ediyor. Beş yıldır eşinden gizli sürdürdüğü bu ilişki Vahit Bey’in büyük bir vicdan azabı duymasına neden oluyor. Vahit Bey ve Mitra’nın hikayesi eserin aslında da yer alıyor. Vahit Bey ölmeden önce geçirdiği güzel günler için Şehrazat’a otelinin birini bırakıyor. Mitra’nın kliniğe gelmesiyle gelişen olaylar Doktor Hanım’ı olduğu kadar izleyiciyi de derinden etkileyecek ve hikayesindeki gizem çözüldükçe sakladığı büyük sır izleyicide şaşkınlık yaratacak.

ŞEHRAZAT KİM? MİTRA ASLINDA ŞEHRAZAT MI?

Mitra hayal gücü çok yüksek olan bir çocuktur ve Şehrazat hayalinde canlandırdığı kahramanıdır.

Günlük yaşamda kendisini Şehrazat diye tanıtmaktadır. Esas adı Mitra’dır.

Kırmızı Oda Mitra ve Şehrazat aynı kişi mi? Mitra neden kendisine Şehrazat diyor?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.