Kırmızı Oda Dara kimdir? Kırmızı Oda Dara Gökhan Özoğuz kaç yaşında, nereli?

Şarkıcı ve Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, TV8’in çok izlenen dizisi Kırmızı Oda’nın kadrosuna katıldı. Özoğuz uyku problemi çeken Dara isimli birine hayat verecek. Peki, Kırmızı Oda Dara kimdir? Kırmızı Oda Gökhan Özoğuz kaç yaşında, nereli?
Takip et
Kırmızı Oda Dara kimdir? Kırmızı Oda Dara Gökhan Özoğuz kaç yaşında, nereli?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gökhan Özoğuz, 14 Ekim 1976 tarihinde İstanbul’da Fenerbahçe semtinde doğmuştur. Aslen Gazianteplidir. Babası Ahmet Özoğuz’dur.

2007’de babaları Ahmet Hamdullah Özoğuz vefat etti. Müzisyen olmak için en büyük desteği dedesinden gördü.

15 yaşında gitar çalmaya merak salan Gökhan Özoğuz, Athena müzik grubunun solistidir. Athena grubunun gitaristi Hakan Özoğuz ikiz kardeşidir.

2004 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi For Real adlı şarkıyla temsil ettiler. Bu şarkı 195 puanla 4. oldu ve Türkiye Eurovision tarihinde en fazla puan alan şarkı oldu.

Holigan albümünün aynı isimli şarkısı futbol maçlarının değişmez sloganı oldu. A Milli Basketbol takımımız için yaptığı “12 Dev Adam” şarkısı ise basketbol takımının sembol şarkısıdır. 2006 yılında ikiz kardeşi ile 4 yıllığına müzik eğitimi için Londra’ya gittiler.

Uzun zamandır ara verdiği ekrana ilk kez bir dizi projesi ile dönen Gökhan Özoğuz, Tv8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye programında bir dönem jüri koltuğunda oturmuştu.

Ayrıca 2013-2016 yayın döneminde Tv8’de yayınlanan ve Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı O Ses Türkiye isimli müzik yarışmasında jüri üyeliği yaptı.

Müzisyenliğinin yanı sıra Kendi Yolumda, O Şimdi Mahkum, O Şimdi Asker ve Tramvay filmlerinde rol alan Gökhan Özoğuz, ilk kez bir dizinin kadrosuna dahil oldu. Özoğuz, Kırmızı Oda’da izleyicilerle buluşacak.

Şarkıcı Özoğuz Kırmızı Oda’da Dara karakterini canlandıracak.

GÖKHAN OĞUZ EVLİ Mİ, ÇOCUĞU VAR ÖMI?

Mutlu bir evlilikleri olan çiftin 3 çocuğu vardır.

Gökhan Özoğuz, 28 Aralık 2012 tarihinde Melis Ülken ile evlendi. 3 Temmuz 2013 tarihinde Ayşe Derya adında bir kızı oldu.

Ayrıca Leyla ve Ali isminde  ikizleri vardır.

Kırmızı Oda Dara kimdir? Kırmızı Oda Dara Gökhan Özoğuz kaç yaşında, nereli? Kırmızı Oda Dara kimdir? Kırmızı Oda Dara Gökhan Özoğuz kaç yaşında, nereli?

KIRMIZI ODA DARA KİMDİR?

Özoğuz, dizide Dara karakterine hayat verecek.

Kırmızı Oda 19 Kasım Cuma günü 52. yeni bölümüyle ekrana gelecek. Yeni bölümde ünlü sanatçı Gökhan Özoğuz, Dara rolüne bürünecek. Uyku problemi insomnia çeken Dara, Doktor Hanım’dan yardım isteyecek. Uykusuzluk nedeniyle birçok sıkıntıyla mücadele etmeye çalışan Dara’nın hikayesi izleyiciyle buluşacak.

Kırmızı Oda Dara kimdir? Kırmızı Oda Dara Gökhan Özoğuz kaç yaşında, nereli?

DARA NE DEMEK?

Türk Dil Kurumu “Dara” ile ilgili şu bilgileri veriyor:

1. isim Kabıyla birlikte tartılan bir nesnenin kabının ağırlığı.
2. isim Terazide dengeyi sağlamak için hafif gelen kefeye ağırlık olarak konulan taş, demir, çivi vb., abra.
3. isim İçinde yük taşınan aracın boş durumdaki ağırlığı.
Atasözleri, Deyimler veya Birleşik Fiiller

Dara aynı zamanda bir antik kent ismidir.

DARA ANTİK KENTİ HAKKINDA

Dara Antik Kenti Mardin’in 30 kilometre güneydoğusunda bulunan Oğuz Köyü’nde yer almaktadır. Tarihte Yukarı Mezopotamya’nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara, İmparator Anastasius’un (491-518) girişimleriyle 505 yılında, Doğu Roma İmparatorluğu’nun doğu sınırını Sasanilere karşı korumak için askeri amaçlı bir garnizon kenti olarak kurulmuştur. Kaya içine oyulan yapılardan oluşan ve geniş bir alana yayılan Dara Antik Kenti’nin çevresi 4 kilometrelik bir surla korunmuştur. İç kale, kentin kuzeyinde ve 50 metre yüksekliğindeki tepenin üst düzlüğüne kurulmuştur. Kent içinde kilise, saray, çarşı, zindan, tophane ve su bendi kalıntıları halen görülebilmektedir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.