Kırmızı Ete Yüzde 20 Zam Bekleniyor

Maliyetlerdeki artış sonrası kırmızı ete yüzde 20 civarında bir zam yapmayı düşünen sanayiciler, et tüketiminin düşmesinden dolayı beklemede duruyor.

Son günlerde gelen zam haberlerine bir yenisi de yolda. Sanayiciler artan maliyetler sonrası kırmızı ete yüzde 20 civarında bir zam yapmayı planladı. Ancak iç piyasada tüketimin düşmesinden dolayı bu zam henüz gerçekleşmedi.

Cumhuriyet’ten Gamze Bal’ın haberinde, Kırmızı Et Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği (ETBİR) Başkanı Ahmet Yücesan’ın açıklamalarına yer verdi. Yücesan, son bir yılda maliyetlerinin yüzde 50 arttığını belirterek, tüketimin de yüzde 40 daraldığını bildirdi. Yüzde 20 zam yapmak istediklerini de söyleyen Yücesan, iç piyasada tüketimin düşmesinden dolayı kimsenin korkudan fiyatları arttıramadığını ifade etti.

“BALIK MEVSİMİNDEN SONRA ZAM GELECEK”

Bu açıklamalarından sonra Yücesan, zammın bekletildiğini belirtti. Balığın kırmızı ete alternatif olarak görüldüğünü de aktaran dernek başkanı, balık mevsiminin bitmesinden sonra kırmızı ete olan talebin de artması sonucu zam yapılacağına vurgu yaptı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı