adplus-dvertising

Kırkpınar’da gergin anlar ortalık bir anda karıştı, Başpehlivan Yılmaz, dualı çayıra veda etti

Edirne’de düzenlen 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ‘kırmızı kartla’ rakibine yenilen Başpehlivan Şaban Yılmaz, haksızlığa uğradığını öne sürerek, dualı çayıra veda ettiğini açıkladı.
Takip et
Kırkpınar’da gergin anlar ortalık bir anda karıştı, Başpehlivan Yılmaz, dualı çayıra veda etti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edirne’de bu sene 661’incisi gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde kıyasıya mücadele meydana geliyor. Öğle saatlerinde kura çekiminin sonrasında 54 başpehlivan dualı çayıra çıkıp rakiplerine karşı mücadele sergiledi. İlk turda rakiplerini yenen başpehlivanlar, ikinci tura yükseldi.

İkinci tur kura çekimlerinde başpehlivan Şaban Yılmaz ile Tanju Gemici eşleşti. Hakem heyeti tarafından Yılmaz’a önce sarı sonrasında kırmızı kart verildi. Zaman zaman gergin anların meydana geldiği er meydanında, Başpehlivan Yılmaz, hakem heyetinin yanına çıkmak için demirlere tırmandı. Çevik Kuvvet polisleri yoğun güvenlik tedbiri alırken, Yılmaz’ın sevenleri de yoğun kalabalık yarattı. Gergin anların meydana geldiği esnada, polis ekipleri Şaban Yılmaz’ı sakinleştirmek için yoğun çaba sarf etti. Bu esnada izleyiciler de hakem heyetine şişe ve benzeri maddeler attı.

Er Meydanı’nda kispetini söken Şaban Yılmaz, dualı çayıra veda ettiğini ve haksızlığa uğradığını belirtti. Yılmaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Beni sevenlerden razı olsun. Şaban Yılmaz’a haklarını helal etsinler. Ben 45 yaşındayım bak hala güreşiyorum. Ben çoluğumdan çocuğumdan fedakarlık yaptım kamplara girdim. Burada gecemizi gündüzümüze kattık. İlk sarı kart nasıl verilir ağzımın içine bakın. Paçamı çözüyorum, eşyalarımı bırakıyorum ve yaşı 50’ye kadar uzatsalar ben güreşmiyorum.”

Kırkpınar’da gergin anlar ortalık bir anda karıştı, Başpehlivan Yılmaz, dualı çayıra veda etti

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.