Kırklareli Belediyesi binasına Andımız pankartı asıldı!

Kırklareli Belediyesi, Andımız’ın yazılı olduğu pankartı belediye binasının girişine astı. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, açıklama yaptı.
Takip et
Kırklareli Belediyesi binasına Andımız pankartı asıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından belediye binasının girişinde bulunan Türk Bayrağı ve Atatürk posterinin yanına, ‘Andımız’ın tam metninin yeraldığı pankart asıldı.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, “Danıştay’ın okullarda okutulan Andımız’ın okunması yönünde kararı bozmasının sonrasında bu kararı aldık. Ulusal bilincimizin satır satır yüreklerimize işlendiği, onun her bir kelimesinde tarihimize olan şükranımızı sunduğumuz, Türklüğümüzle ezelden ebede gurur duyduğumuz, modern ve medeni bir toplum olmanın düsturunu, birey olmanın temel gerekliliklerini önce kendimize, sonra toplumumuza söz verdiğimiz Andımız, her daim aklımızda, ruhumuzda, yüreğimizde ve aydınlık yolumuzda yankılanmaya devam edecek” diyerek konuştu.

Kesimoğlu, “Mutlu insanlar şehri Kırklareli’mizin değerli vatandaşlarını, belediye hizmet binamızda Andımız ile karşılıyor, bu coşku ve onuru her biriyle ayrı ayrı paylaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kırklareli Belediyesi binasına Andımız pankartı asıldı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.