Kırıkkale’de sahte çalışma izin belgesi düzenleyen 6 kişiye ceza yağdı!

Kırıkkale’de güzellik merkezinde çalıştığını iddia eden 6 kişinin sahte izin belgesi düzenlediği anlaşıldı. Sahte izin belgesi ile sokakta gezen 6 kişiye cezai işlem uygulanırken yabancı uyruklu olduğu anlaşılan bir kişide sınır dışı edildi.
Takip et
Kırıkkale’de sahte çalışma izin belgesi düzenleyen 6 kişiye ceza yağdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kırıkkale Valiliği koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan “şok denetim” uygulaması kapsamında koronavirüs denetimi yapıldı. Kolluk güçleri ile İl Salgın Denetim Merkezi ekiplerince, kişilerin “HES kodu” ve “izin belgesi” kontrol edildi.

SAHTE İZİN BELGESİ DÜZENLEMİŞLER

Çalılöz Mahallesinde kontrol noktasında uygulama yapan ekipler, araçları tek tek durdurdu. Bir arabadaki 6 kişinin de izin belgesinin sahte olduğu belirlendi. Aralarındaki bir mülteci kadınında sınır dışı edildiği gün yüzüne çıktı. Yabancı uyruklu mülteci kadının kimlik bilgilerini alan ekipler, İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne vaziyeti bildirdi. “Tam kapanma” sebebiyle sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettikleri gerekçesiyle de 4 bin 50’şer liradan toplamda 24 bin 300 lira idari para cezası uygulandı.

POZ VERİP TEPKİ GÖSTERDİ

Uygulama noktasında kendilerini görüntüleyen muhabire, “Ne için çekiyorsunuz? Poz verin, güzellik estetik merkezi olarak şu şekilde bir al elemanlarımı açılışımız var 17 Mayıs’ta bekleriz hepinizi” şeklinde konuştu. Daha sonra “Beni çekmesin. Bu nedir? Ben de bunu çekiyorum o zaman” diye tepki gösterdi.

BORÇ ÖDEYECEKTİ CEZA YEDİ

Kısıtlama ihlali yapan öbür bir vatandaş ise oğluyla beraber bankamatiğe kredi kartı borcu yatırmak için gitmek için dışarı çıktı. Denetime takılan baba-oğul, “izin belgesi” gösteremeyince 4 bin 50’şer liradan 8 bin 100 lira ceza yedi.

Kontrol noktasındaki ekipleri gören bir motosikletli şoför de geri dönerek hızla kaçtı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.