adplus-dvertising

Kırıkkale OSB’de sıcak dakikalar, fabrikada yağ kazanı patladı

Kırıkkale’de kızgın yağ kazanın patlaması sonucunda kimyasal madde imalatı ve depolama fabrikasında yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda sevk edilen itfaiye ekiplerinin kısa zamanda yangına müdahale etmesiyle büyük bir facianın önüne geçildi.
Takip et
Kırıkkale OSB’de sıcak dakikalar, fabrikada yağ kazanı patladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yangın, öğlen saatlerinde Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan kimyasal madde imalatı ve depolama tesisinde çıktı. Edinilen bilgiye göre, kızgın yağ kazanın patlaması sonucunda kimyasal madde imalatı ve depolama fabrikasında yangın çıktı. Vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yaptığı ihbarla bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Olaya kısa zamanda müdahale eden ekipler, ortalama 2 saatlik çalışmanın sonrasında yangını kontrol altına aldı. Büyük çapta maddi hasarın oluştuğu yangında, can kaybı ve yaralananın olmadığı söylendi.
Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, bölgeye gelerek yangınla alakalı kurum amirlerinden bilgi aldı. Tesis alanında araştırmalarda bulunan Tekbıyıkoğlu,, itfaiye ekiplerinin anında müdahalesiyle yangının büyümeden kontrol altına alındığını belirtti.

Kırıkkale OSB’de sıcak dakikalar, fabrikada yağ kazanı patladı

“Zamanında belki müdahale edilmeseydi, güçlükler çekilebilirdi”
Kimyasal maddelerden kaynaklı bir patlamadan dolayı yangının çıktığını ifade eden Tekbıyıkoğlu, “Saat 11.30 civarında ilimiz organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren bir petrol kimya firması içerisinde bir patlama ihbarı 112 Acil Çağrı Merkezi’ne intikal etti. Tabi iştigal ettiği alan itibariyle yanıcı, patlayıcı ve parlayıcı imalat yaptıkları için anında müdahale etmek suretiyle hem ilimiz kapasitesini kullanarak Makine Kimya Endüstrisi Kurumu ve Tüpraş’ında kapasitesini kullanarak çok kısa zamanda olay yerine itfaiye ekiplerimiz intikal etti. Şuan itibariyle soğutma çalışmaları devam ediyor. Zamanında belki müdahale edilmeseydi olay daha da büyüyüp söndürülmesinde çok daha güçlükler çekilebilirdi. Bir kısım maddi hasar var ama bizi de tatmin eden mutlu eden hiçbir cana zararın gelmemesi oldu” şeklinde konuştu.

Kırıkkale Belediyesi, Yahşihan Belediyesi ve Makine Kimya Endüstrisi Kurumuna ait itfaiyeler yangında görev alırken, AFAD ve çok sayıda sağlık personeli de olay yerinde hazır bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.