Kırgızistan’ın Eski Başkanı Atambayev’e Operasyon! Ölü ve Yaralılar Var

Eski Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev’in tutuklanması için evine baskın düzenlendi. Operasyona Atambayev destekçileri engel oldu. Bir polis hayatını kaybetti. Çıkan çatışmalarda 45 kişi de yaralandı.

Yolsuzluk suçlamasıyla dokunulmazlığı kaldırılan eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev’in evine özel harekatçılar baskın düzenledi. Atambayev’in gözaltına alınması için yapılan silahlı operasyona, Atambayev destekçisi halk müdahil oldu. Yarıda kesilen operasyonda 1 polis hayatını kaybederken, 45 kişi de yaralandı.


KAFA KARIŞTIRICI HADİSELER YAŞANIYOR

Koy-Taş köyünde gerçekleşen olayda, Atambayev polise teslim olmayı reddederek silahlı karşılık verdi. Çıkan çatışmada bir polis hayatını kaybederken, polis güçleri köyü terketti. Köyün giriş ve çıkışları olan dört farklı noktada polisler güvenlik noktaları kurdu. Köyün telefon ve internet bağlantısı kesildi. Haberi alan Atambayev destekçileri köye akın etti. Destekçiler polis güçleri ile karşı karşıya geldi ve taşlı sopalı saldırılar düzenlendi.

AKILLARA DARBE SORUSU GELDİ

Koy-Taş köyünde gerçekleşen olay dünya basınında ses getirdi. Eski bir Cumhurbaşkanı olan Almazbek Atambayev’in, devletin resmi polis güçlerine silahlı direniş göstermesi ve polis güçlerinin olay yerini terketmesi, devlet otoritesini derinden sarstı. Öte yandan ülkenin en büyük askeri kışlalarından birisi olan Koy-Taş köyü yakınındaki kışladan zırhlı araçlar ve askerler çıkış yaptı. Askerlerin başkent Bişkek’e doğru yönelmesi akıllara birçok soru işareti getirdi.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı