adplus-dvertising

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov: ‘Tacikistan ile olan sınır sorununu çözmeye niyetliyim’

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Tacikistan ile olan sınır problemi hakkında, “Bunun çözülmesi zaman alır. Cumhurbaşkanlığı görevim sona erene kadar bu problemi çözmeye niyetliyim” şeklinde konuştu.
Takip et
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov: ‘Tacikistan ile olan sınır sorununu çözmeye niyetliyim’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov Kırgızistan ile Tacikistan arasındaki sınır problemi hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Caparov yaptığı yazılı açıklamada demokrasi yolundan vazgeçmeyeceklerini söyleyerek, “İfade özgürlüğü ve insan hakları asla korunacak ve bunlara saygı duyulacak” şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Caparov açıklamasında, ülkede herkesin istediği her şeyi konuşabileceğini ve çeşitli eylemler yapabileceğini, hiçbir kısıtlamanın olmadığını ifade etti.

Fakat gazetecilerden komşu ülkelerle çatışma konularında ülkelerin liderlerine hakaret eden ve yalan bilgileri yaymamalarını isteyen Caparov, “Bu ahlaki ve etik normlara uymuyor. Sizler vaziyeti daha da kötüleştiriyorsunuz ve iki halk arasında bir anlaşmazlığa yol açıyorsunuz. Evet, sınır problemi var. 30 senedir çözülmeyen bu problem çok dikkatli ve ihtiyatlı olmayı gerektiriyor. Görüşmeler devam ediyor” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Caparov açıklamasında ülkesinin Tacikistan ile olan sınırında münakaşalı bölgeler olduğunu söyleyerek, “Bunun çözülmesi zaman alır. Allah’ın izniyle cumhurbaşkanlığı görevim sona erene kadar bu problemi çözmeye niyetliyim” şeklinde konuştu.

Vatandaşları ifade özgürlüğü altında yalan bilgi yaymaktan vazgeçmeye çağıran Caparov, 1 ay önce sosyal medyada sahte hesaplar üstünden Kırgızistan’ın Ukrayna’ya ağır askeri teçhizat ve asker göndermeye başladı konusunda yayılan yalan haberlere dikkat çekti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.