adplus-dvertising

Kirasını ödeyemeyen taksiciden insanlık örneği

Eminönü’nde yolcu bekleyen bir taksici, yolun kenarındaki ATM’nin haznesinde unutulmuş 6 bin TL buldu. 4 aydır kirasını ödeyemediğini halde parayı sahibine ulaştırmak istediğini belirten Halil Acar, “Benim 4 aylık kiram bu kadar. Öte Yandan ben daha sigortamı ödeyemedim. O kadar mağdur olduğum halde hiçbir zaman haram para yemem. İnşallah paranın sahibini bulacağız. Ben de çok sevineceğim. Parayı da karakola götürüp, teslim edeceğim” şeklinde konuştu.
Takip et
Kirasını ödeyemeyen taksiciden insanlık örneği
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eminönü’nde sabah saat 07.30 sıralarında yolcu bekleyen taksici Halil Acar önce yolun kenarındaki ATM üstünde yanıp sönen ışığı fark etti. Sonrasında ATM‘ye yaklaşan Acar, cihazın haznesinde unutulmuş 6 bin TL para buldu. Bir süre paranın sahibini gelmesini bekleyen Acar, kimseye ulaşamadı. 4 aydır ödeyemediği kira borcu olmasına karşın parayı sahibine ulaştırmak isteyen taksici, parayı karakola teslim etti. Unutulan paranın ödeyemediği 4 aylık kira bedeline denk olmasına karşın paraya elini sürmediğini ve sahibi bulunduğunda çok sevineceğini dile getiren taksi sürücüsü Halil Acar, “33 yıldır taksiciyim ve bugüne kadar da hiç haram para yemedim. Bugün de sabah saat 07.30’da durağımdan yolcumu aldım ve Eminönü’ne devam ettim. Yolcumu Eminönü’nde indirdikten sonra garın olduğu tarafa gittim ve yeni yolcu beklemeye başladım.

O anda da gözüme ATM’de yanan ışık çarptı. Bir baktım ki ATM’nin ışığı yanıp sönüyor. Bende merak ettim ve bakmak istedim. Paraları gördüm ve dedim ki bunlar yüz iki yüz lira bir şey herhalde. Parayı çekip olduğu yerden alınca bir baktım ki 6 bin lira para. Ne yapacağımı bilemedim. Belki bir garibanın parasıdır diyerek düşündüm. 33 yıl boyunca arabamda bulduğum para ve cüzdanları her zaman sahiplerine teslim ettim. Bu parayı da görünce şok oldum. Zaten bu para benim cebimde hiç olmadı ki. Benim dört aylık kiram bu kadar. Öte Yandan ben daha sigortamı ödeyemedim.

Kirasını ödeyemeyen taksiciden insanlık örneği

O kadar mağdur olduğum halde hiçbir zaman yalan konuşmam ve haram para yemem. Parayı aldım ATM’den. Ne yapacağımı bilemedim ve esnaf odamızı arayıp vaziyeti bildirdim. Çünkü para sahibi belki garibandır belki yolda kalmıştır bilemem o yüzden odamızı aradım ve onlarda bana yardımcı oldu. İnşallah paranın sahibini bulacağız. Ben de çok sevineceğim. Parayı da karakola götürüp, teslim edeceğim. Sahibini de buluncaya kadar biraz bekleyeceğim” şeklinde konuştu.

“Borçlanırım, gene de bu parayı alıp kiramı ödemem”

Parayı bulduğu ATM’nin kamerasına özellikle kendini ve paraları gösterdiğinin altını çizen Acar,” ATM’de 5 dakikaya yakın bekledim, paraları saydım. Belki unutan kişi vaziyeti fark eder ve gelir beni görür diyerek bekledim. Ama kimse gelmeyince de yol kenarında ceza yememek için ve yolcu da bulduğum için oradan uzaklaştım. Benim yaşamımda sicil olarak bu şekilde şeylerim yok. Birisi gelip bana parayı neden aldın dese, beni öldürse daha iyi. Çünkü bu para benim yiyemeyeceğim bir para, haram para yemem de. Daha önceleri de aracımda çok telefon, cüzdan buldum. Tamamını de her zaman sahiplerine ulaştırmak üzere karakola teslim ettim. Bugüne kadar hiç haram yemedim, yemem de. Ben bu parayı alayım diyerek kesinlikle düşünmedim. Ben borçlanırım, gene de bu parayı alıp kiramı ödemem.

Çünkü bu kadar para benim cebimde olmadı. Bu parayı görünce şok oluyorum. Bu kadar paranın tamamını bir arada görmemiştim. 4 aylık da kira borcum var ödemediğim ama dört gözle bu parayı sahibine teslim etmeyi bekliyorum. Çünkü o da çok sevinecek. Belki de çok ihtiyacı vardır. Belki de şu an da çok mağdurdur. Ben parayı alınca direkt ATM kamerasına gösterdim sayarken, çaldım sanmasınlar diyerek. O bölgede parayı alan kişiler olabilir, parayı harcarlar diyerek çok meraklanmıştım .Ama şuan çok sevinçliyim. Ben aldığım için. İnşallah sahibine ulaştıracağız” diyerek konuştu.

Kirasını ödeyemeyen taksiciden insanlık örneği

“Tüm esnafımız bu şekilde ve biz inşallah hep böyle devam edeceğiz”

Meydana Gelen olay sonrası meslektaşını tebrik eden Eyüpsultan- Alibeyköy Sürücüler Esnaf Odası Başkanı Zeki Ateş ise, “Bugün bizim sevgili meslektaşımız gerçekten bize ve esnaflığımıza yakışır bir biçimde ve esasında tüm esnafımızın yaptığı bir uygulamayı yaptı ve basına yansıdı. Bugün bende sevgili meslektaşıma çok teşekkür ediyorum. Biz de Esnaf Odası olarak ona belki maddi olarak değil ama manevi olarak unutamayacağı bir hediye ile ödüllendireceğiz. Tüm esnafımız bu şekilde ve biz inşallah hep böyle devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.