Kına Gecesinde Damadının Boğazını Kesen Adamın İlk İfadesi

Gaziantep'te anlaşmazlık yaşadığı damadının boğazını kına gecesinde kesen Mehmet G., "İbret olsun diye kına gecesinde öldürdüm" dedi.

Gaziantep’te Eser Efsane (32), ailesinden istediği Damla Efsane ile iki ay önce önce nişan yaptı, kısa zaman içerisinde de resmi nikah kıyıldı. İki aile arasında düğün hazırlıkları sebebiyle bir tartışma meydana gelince Damla Efsane’nin babası Mehmet G. düğüne izin vermeyeceğini ifade etti.


ARABULUCULAR DEVREYE GİRDİ

Posta’dan Ömer Koç’un aktardığına göre; Kavga şiddetlenince genç çift Kahramanmaraş’a kaçtı. Bir süre sonra arabulucular araya girdi. Mehmet G. “Tamam, düğüne izin vereceğim fakat kına gecesi bizim evimizde olacak, kızım evden gelinlikle çıkacak” dedi.

ÇİFTETELLİ OYNARKEN BOĞAZINI KESTİ

Bu sözün ardından Gaziantep’e giden Eser ve Damla Efsane, 20 Eylül’de baba evinin önündeki sokakta yapılan kına gecesine katıldı. Halayların çekildiği gecede Mehmet G. de damadıyla bol bol fotoğraf çekindi. Mehmet G., gecenin sonuna doğru kızıyla çiftetelli oynayan damadının peşinden geldi ve beline sakladığı bıçakla boğazını kesti.

Oğlu ve bir yakını da, oğlunun boğazının kesildiğini fark edip müdahale etmeye uğraşan anne Meryem Fidan’ı dört yerinden bıçaklayıp ağır yaraladı. Saldırganlar, halay çeken davetlilerin üstüne de biber gazı sıktı.

“İBRET OLSUN DİYE KINA GECESİNDE YAPTIM”

Olayın ardından gözaltına alınan Mehmet G., eşi Ayyuş G., oğlu Cafer G. ile Damla’nın dayısı Gökhan G. tutuklandı. Mehmet G. ifadesinde “Damadımı herkese ibret olsun diye kına gecesinde öldürdüm. Onu öldürürken kullandığım bıçağı da bir hafta önceden taşımaya başlamıştım” dedi. Ölümden dönen anne Meryem Fidan “Gözlerim kör olsaydı da oğlumun boğazının kesildiğini görmeseydim” deyip gözyaşı döktü.


Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı