Kına Gecesinde Damadını Öldüren Adamın İfadesi: İbret Olsun Diye…

Gaziantep’te yaşanan olayda, kına gecesinde damadını öldüren Mehmet Gökbulut ilk ifadesinde, cinayeti ‘İbret olsun’ diye işlediğini belirtti.

Geçtiğimiz aylarda Gaziantep’te yaşanan olayda, kına gecesinde damadını öldüren Mehmet Gökbulut ilk ifadesinde, cinayeti ‘İbret olsun diye işlediğini belirtti ve “Kızımı kaçırdığı için ona kızgındım. Kına gecesinde damadımı öldürmek için uygun anı bekledim.” dedi.

Gerçekleşen kına töreninde damadın bıçaklanarak öldürülmesi üzerinde 4 cinayet zanlısı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi. İddianame, mahkeme heyeti tarafından kabul edildi. 8’nci Ağır Ceza Mahkemesine sunulurken, Damla Efsane’nin babası Mehmet, annesi Ayyuş, ağabeyi Cafer Gökbulut ve dayısı Gökhan Gökbulut hakkında, ‘Tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet talep edildi. Aynı iddianamede Cafer Gökbulut hakkında damadın annesi Meryem Fidan’ı bıçakladığı için de, ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istendi.Kına Gecesinde Damadını Öldüren Adamın İfadesi: İbret Olsun Diye…

“ÖLDÜRMEK İÇİN UYGUN ANI BEKLEDİM”

Mahkemeye sunulan iddianamede, sanıkların ifadesine de yer verildi. Sanık sıfatında bulunan gelinin babası Mehmet Gökbukut, cinayeti ibret olsun diye işlediğini belirtti ve kızını kaçırdığı için damadına kızgın olduğunu, kına gecesinde de damadını öldürmek için uygun anı beklediğini ifade etti.

“TÖRENDE HUZURSUZLUK BAŞLADI”

Gelin Damla Efsane de ifadesinde yaşanan olayı anlattı. Törende huzursuzluğun başladığını söyleyen Damla Efsane, “Ben ortada oynadığım sırada dayım el işaretiyle müziği kestirdi. Aynı anda arkamdan sert bir şekilde itildim ve dengemi kaybederek yere düştüm. Düşmenin etkisiyle kendimden geçtim ve sadece kavga ile bağırış seslerini duydum.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı