adplus-dvertising

Kimyasalla yaktığı kadını yatağa mahkum eden sanığın yargılanmasına devam edildi

Avcılar’da saplantılı biçimde aşık olduğu Yasemin Uzunçelebi’nin üstüne kimyasal madde dökerek yüzündeki organların erimesine sebep olan ve yatağa mahkum eden Mehmet Yıldız’ın yargılanmasına devam edildi. Sanık Mehmet Yıldız savunmasında Uzunçelebi’ye destek olmak istediğini belirterek “Ben onu seviyorum” şeklinde konuştu.
Takip et
Kimyasalla yaktığı kadını yatağa mahkum eden sanığın yargılanmasına devam edildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Avcılar Merkez Mahallesi’nde 5 Ekim 2021’de yaşanan olayda Mehmet Yıldız (30) saplantılı bir biçimde aşık olduğu Yasemin Uzunçelebi’yi (42) aşkına karşılık bulamayınca tehdit etmiş, daha sonra ise kadının evine gece saatlerinde gizlice girerek kimyasal madde döküp kaçmıştı.

Kimyasalla yaktığı kadını yatağa mahkum eden sanığın yargılanmasına devam edildi

Hastaneye kaldırılan kadının yüzünün ve vücudundaki bazı kısımların kemiklerine kadar eridiği ve yüzündeki organlarını kullanamaz hale geldiği tespit edilmişti. Uzunçelebi 5 aylık yoğun bakım tedavisinin sonrasında, hastanede yapılacak bir tedavi kalmamasından dolayı taburcu edilerek yatağa bağlı bir biçimde hayatına devam ederken, sanık Mehmet Yıldız’ın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Küçükçekmece 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Mehmet Yıldız hazır bulundu. Duruşmaya müşteki Yasemin Uzunçelebi solunum cihazına bağlı olduğu için katılamazken, ablaları Nazlı Uzunçelebi ile Hatice Uzunçelebi duruşmaya katıldı.

“Destek olmaya hazırım ben onu seviyorum”

Bir önceki celse susma hakkını kullanmak istediğini söylerken, bu celse savunma yapmak isteyen sanık Mehmet Yıldız “Yasemin Uzunçelebi ile bir eğlence mekanında tanıştık. Sonra aramızda bir arkadaşlık başladı. Ben Esenyurt’ta oturuyordum Yasemin bana onun yanına taşınmamı teklif etti yanına taşındım. Yasemin bana borçları olduğunu söylüyordu ben de ödüyordum. Onunla evlenmek istiyordum ama o bahaneler buluyordu. Ya ‘hastayım’ ya da ‘borcum bitsin öyle’ diyordu. Yasemin’e ‘neden devamlı bahane buluyorsun?’ dedim. Bana ayrılmak istediğini belirtti. ‘Evi de terk et’ şeklinde konuştu. Ben 2 gün müsaade istedim. 2 gün sonra eşyalarımı alıp kendi evime geçtim. Sonra Yasemin barışmayı teklif etti. Olay günü de Yasemin’in evindeydim. Yasemin o gün çok sinirliydi devamlı telefonuna mesajlar geliyordu. Sesli yahut görüntülü aramalar geliyordu. Ben yanında olduğum için büyük olasılık telefonları açmıyordu. Ben Yasemin’e durmadan kimden mesaj ve arama geldiğini sordum. ‘Birisi ile mi görüşüyorsun’ dedim. Çok sinirliydi bağırıp çağırmaya başladı. Bana küfretti ve masanın üstünde bulunan çakmağı fırlattı. Ben de tepki olarak masanın üstünde bulunan tası fırlattım. Ben içinde ne olduğunu bilmiyordum. Yasemin’e maddi ve manevi olarak destek olmaya hazırım. Ben onu seviyorum bugüne kadar da paramı onun için harcadım” şeklinde konuştu.

Kimyasalla yaktığı kadını yatağa mahkum eden sanığın yargılanmasına devam edildi

Yasemin Uzunçelebi’nin ablası Nazlı Uzunçelebi ise, “Sanığın hiçbir savunmasını kabul etmiyorum. Asla kardeşim ile evlenme gibi bir vaziyet söz konusu değildir. Biz kardeşim ile aynı ilde yaşıyoruz hiçbir biçimde sanık ile daha önce tanışmamıştık. Kardeşimin borçlarını ödediğini belirtiyor fakat söylediği şahıslar bile afaki kişilerdir. Asla kardeşimizin borcunu ödemesi gibi bir vaziyet söz konusu değildir” şeklinde konuştu. Tarafların dinlenilmesinin sonrasında mahkeme heyeti ara kararını açıkladı.

Kimyasalla yaktığı kadını yatağa mahkum eden sanığın yargılanmasına devam edildi

Sanığın akıl sağlığı araştırılacak

Mahkeme, sanık Mehmet Yıldız’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, Yıldız’ın Adli Tıp Kurumu’na sevk edilerek akıl zayıflığı ya da hastalığı olup olmadığı konusunda rapor aldırılmasına karar verildi. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

İddianameden

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Mehmet Yıldız’ın Yasemin Uzunçelebi’nin sevgilisi olduğu ve olay tarihinde müştekiyi öldürmek maksadıyla canavarca hisle yakıcı ve yanıcı özellikteki kimyasal maddeyi müşteki kadına fırlattığı kaydedilmişti. Uzunçelebi’nin kimyasal maddeli saldırının sonrasında vücudunda hayati tehlike yaratacak özellikte birçok yanık oluştuğu da iddianamede kaydedilerek, “Müştekinin söz konusu eylem neticesi kaldırıldığı hastanede hayati tehlikesi devam eder özellikte yoğun bakımda bulunduğu ve ifadesinin alınamadığı” ifadeleri kullanılmıştı. Yıldız hakkında ‘canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 seneden 20 seneye kadar hapis cezası talep edilmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.