adplus-dvertising

Kimsesizler mezarlığındaki milyonerin avukatı: ‘Ölüm raporundan dolayı otopsi yapılamıyor’

Şüpheli bir biçimde yaşamını yitiren ve ortalama 200 milyon TL’lik taşınmazının hiç tanımadığı insanlara satış vekaletini veren Erdal Yenisoy’un avukatı Nazgül Çelik, “Maktule, Covid-19 teşhisiyle ölüm raporu düzenlendiği için otopsi yapılamıyor” şeklinde konuştu.
Takip et
Kimsesizler mezarlığındaki milyonerin avukatı: ‘Ölüm raporundan dolayı otopsi yapılamıyor’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İddiaya göre, Yenisoy, 2021’de Ankara’ya getirilerek bir evde herkesten izole bir biçimde tutuldu. Bilincini kaybettiğinde hastaneye götürülerek yoğun bakıma alınan Yenisoy, hastanede yaşamını yitirdi. Kimsesizler mezarlığında Yenisoy’un ölümünü duyan akrabaları, yaptıkları incelemeler neticesinde yaşlı adamın bilinmeyen kişiler tarafından 200 milyon liralık arazisine el konulduğunu öğrendi.

Kimsesizler mezarlığındaki milyonerin avukatı: ‘Ölüm raporundan dolayı otopsi yapılamıyor’

“Ankara’da 6 ay boyunca bir evde tutuldu”

Müvekkillerinin kendisini emlakçı olarak tanıtan bir şahısla iletişime geçtiğini ve bu emlakçının Yenisoy’un akrabalarına bazı itiraflarda bulunduğunu belirten Avukat Çelik, “Kendisini itirafçı olarak belirten emlakçıyla görüştüklerinde bu işin içerisinde farklı yapılanmaların olduğunu anlıyorlar ve incelemeye başlıyorlar. Araştırdıklarında ise şunlarla karşılaşıyorlar. Maktul 2021 senesi Ocak ayında Ankara’ya getirilmiş. Ankara’yla normalde hiçbir bağı yok. Akrabalarına gelir başka şeyler için gelir ayrı bu, ama bunun dışında hiç akrabalarına haber vermeden gelmiş ve Ankara Çankaya’da bir evde kalmış ve buradan gidip Çankaya’da bir noterden bir şey düzenleyeceğini bir adama hiç tanınmayan bilinmeyen bir adama Ankara’da Sincan’a gidip orada bir noterlikten hali hazırda 200 milyon TL’yi aşkın değeri olan taşınmazı satmak için vekaletname vermiş.

Kimsesizler mezarlığındaki milyonerin avukatı: ‘Ölüm raporundan dolayı otopsi yapılamıyor’

Tekrar Çankaya’daki evine gelmiş ve bundan 5 ay sonra 2021 Mayıs tarihinde ambulansla hastaneye kaldırılmış, bilinci kapalı hemen entübe ediliyor ve ertesi gün ölüyor. Ankara’da 6 ay boyunca bir evde tutulmuş bizim şüphemiz yok ve ardında da ölmüş. Bu taşınmazların hepsi esasında evveliyatına baktığımızda bu şekilde bir işleme tabi olamazlar. Taşınmazı gerçek değerinin oldukça fazla altında satıyor. Artı gerçek satış bedeli resmi akitte satış bedeli de murisin hesabına yatırılmıyor. Hesaba para yatırılıyor 10 milyon TL gibi bir para. Ve o 10 milyon TL’den de internet bankacılığı üstünden çekimler yapılıyor. Muris öldükten 2 gün sonraya aralıklarla 250 bin TL, 250 bin TL çekimler devam ediyor. Bizim ilk şüphemiz burada gün yüzüne çıktı. Adam 8 Mayıs’ta vefat etmiş, adamın 10 Mayıs’ta hesabından nasıl para yapılır?” ifadelerini kullandı.

“Ölüm raporundan dolayı otopsi yapılamıyor”

Maktulün üstündeki taşınmazları 40 senedir kimseye satmadığını belirten Avukat Çelik, şunları belirtti:

“İkinci şüphe noktamız zaten bir emlakçı bize, ‘Bu işi çözerim işin içerisinde kimin olduğunu biliyorum’ şeklinde konuştu. Üçüncü şüphe noktamız maktul bu taşınmazları ilk 1976 senesinde Fethiye’ye yerleşirken edinmiş. Bu edinme tarihinden itibaren gerek orman kadastrosuyla gerekse denizin kıyısında olması sebebiyle bu taşınmazın işgalci kişilerle bir sürü davalar yaşamış ve bu davalarda kimseye vekaletname bile çıkarmamış. Tüm davaları kendisi takip etmiş ve bu adam 40 sene boyunca taşınmazları hiç satmayı düşünmemiş bile. Hatta Ankara’ya geldiğinde müvekkillerle görüştüğünde dahi bakın ben bu şekilde davalarla uğraşıyorum başıma bir şey gelirse bu davaları siz yürütün demiş.

Kimsesizler mezarlığındaki milyonerin avukatı: ‘Ölüm raporundan dolayı otopsi yapılamıyor’

Bu Şekilde bir iradeye sahip bir adam geliyor 2021 Ocak ayında çok yabancı birisine bir satış vekaletnamesi veriyor. Taşınmazın çok altında bir değerle satılıyor ve Ankara’da 7 Mayıs’ta hastaneye kaldırılıyor 8 Mayıs’ta bilinci kapalıyken kaldırıldığı hastanede ölüyor ve Covid-19 teşhisiyle ölüm raporu düzenleniyor. Covid-19 teşhisiyle ölüm raporu düzenlemesinin manası şu, otopsi yapılamıyor. Dolayısıyla başka türlü mü öldürüldü yoksa gerçekten Covid’den mi öldü bilmiyoruz.”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bu soruşturmayı emniyetle beraber yürüttüğünü söyleyen Çelik, bir taraftan da tapunun devredilmemesi için Fethiye Asliye Hukuk Mahkemesine müracaat yaptıklarını ve mahkemenin de önlem koyduğunu açıkladı. Soruşturma devam ederken maktulün akrabalarının 16 kişi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu ve bu kişilere yönelik suçlamaların da ‘suç işlemek maksadıyla örgüt kurma’, ‘tasarlayarak adam öldürme’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘özellikli dolandırıcılık’ gibi suçlardan oluştuğunu aktardı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.