Kimsenin Yüzüne Bakmadığı Arazi Gelir Kapısı Oldu!

Aldığı hibe desteğiyle kimsenin yüzüne bakmadığı araziyi yemyeşil erik bahçesine çevirmeyi başaran kadın girişimci, azmiyle herkesi kendine hayran bıraktı.

Şehir hayatının kendisine göre olmadığını anlayan Mersinli Özge, devletten aldığı hibeyle köylerinde kimsenin yüzüne bakmadığı araziye adeta can verdi. Kısa sürede araziyi yemyeşil erik bahçesine çeviren kadın girişimci, buradan elde ettiği gelirle ailesini geçimini sağlıyor.


Son dönemlerde kent hayatını bırakıp ekmeğini topraktan kazananlar kervanına bir isim daha eklendi. Dünyaevine girdikten sonra şehre yerleşen, ancak bir süre sonra bu hayatın kendisine göre olmadığını anlayan Özge Yıldırım isimli kadın, okuduğu haberlerden etkilenerek kendi işini yapmaya karar verdi. İlk iş olarak köyüne yerleşen Yıldırım, ardından kafasında projesini netleştirdikten sonra hibe desteği için başvuruda bulundu. Projesi uygun bulunan kadın girişimci, köylerinde kimsenin yüzüne bakmadığı araziyi çevirerek erik bahçesi haline getirdi.

BAŞARISIYLA HERKESİN TAKDİRİNİ KAZANDI

Kısa sürede çorak araziyi yemyeşil bahçe haline getirmeyi başaran kadın girişimci, hasat zamanı elde ettiği verimle bölgedeki herkesin takdirini kazandı. Bu işi severek yaptığını belirten Yıldırım, elde ettiği gelirle hem ailesinin geçimini sağlıyor, hem de işlerini büyütmeyi amaçlıyor. Hemcinslerine bir de çağrıda bulunan Yıldırım, kadınların istedikleri zaman her şeyi başarabileceklerini belirterek “Yeter ki umutsuzluğa kapılmasınlar” ifadesini kullandı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı