adplus-dvertising

Kim Milyoner Olmak İster’de menemen soğanlı mı? soğansız mı olur? sorusu!

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ekrana gelen ‘Kim Milyoner Olmak İster’de yarışmaya katılan Mehmet Zeki Özhan’ın karşısına çıkan ‘menemen’ sorusu yarışmaya sanki damga vurdu. Senelerdir münakaşa konusu olan ‘menemen soğanlı mı yoksa soğansız mı olur’ sorusu burada cevap buldu.
Takip et
Kim Milyoner Olmak İster’de menemen soğanlı mı? soğansız mı olur? sorusu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yeni para ağacı ile daha çok kazandıran yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster’de büyük heyecan sürüyor. 7’den 70’e büyük bir ilgiyle izlenen Milyoner’de yarışan Mehmet Zeki Özhan, kendisini herkesin ‘Tolga’ adıyla tanıdığını belirtti. Dedelerinden kalan adları nüfus kağıdında taşıdığını ifade eden Özhan, ‘Tolga’ ismini daha fazla benimsediğini ifade etti.

İKİNCİ BARAJ SORUSU ZORLADI

Kim Milyoner Olmak İster’e İzmir’den katılan Özhan, ikinci baraj sorusunda zorlandı. Daha önce sosyal medyada da büyük münakaşalara neden olan “Menemen” yemeği ile alakalı soruda kararsız kalan yarışmacı risk alarak soruya cevap verdi. Mehmet Zeki Özhan, Kim Milyoner Olmak İster’de ne kadar kazandı?

İşte Milyoner yarışmacısı Mehmet Zeki Özhan’ı zorlayan “Menemen” sorusu;
“Menemen”in TDK Güncel Türkçe Sözlük’teki tanımında “yapılan bir yemek” ifadesinden önce tam olarak hangisi yazar?

a- Yumurta ve domatesle

b- Yumurta, kaşar peyniri ve domatesle

c- Yumurta, yeşilbiber ve domatesle

d- Yumurta, soğan, yeşilbiber ve domatesle

Doğru Yanıt: Yumurta, soğan, yeşilbiber ve domatesle

Twitter’da büyük münakaşalara sebep olan “Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı” sorusu, Kim Milyoner Olmak İster’de bir defa daha gündem oldu. Yarışmacı Mehmet Zeki Özhan soruya “Yumurta, yeşilbiber ve domatesle” cevabını vererek Milyoner’e veda etti. Özhan, Kim Milyoner Olmak İster’de 2 bin TL kazandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.