adplus-dvertising

Kim Kardashian’ın diyeti 3 haftada 7 kilo verdiriyor!

Kim Kardashian, ABD’nin hatta dünyanın en mühim moda etkinliklerinden olan MET Gala’ya ikonik sanatçı Marilyn Monroe’nun unutulmaz elbisesiyle katıldı. Marilyn Monroe’nun eski ABD Başkanı John F. Kennedy’e “İyi ki Doğdun” şarkısını söylerken giydiği elbiseye girmek için 3 haftada 7 kilo veren Kim Kardashian’ın bu davranışı uzmanlar tarafından tepkiyle karşılandı.
Takip et
Kim Kardashian’ın diyeti 3 haftada 7 kilo verdiriyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milyarderler listesine ismini yazdıran Kim Kardashian, Metropolitan Sanat Müzesi’nin düzenlediği Met Gala’da Hollywood yıldızı Marilyn Monroe’nun eski ABD Başkanı John F. Kennedy’e “İyi ki Doğdun” şarkısını söylerken giydiği elbiseyi giyerek popüler kültür gündeminde ses getirdi.

Kim Kardashian’ın diyeti 3 haftada 7 kilo verdiriyor!

METABOLİZMAYI YAVAŞLATIYOR

Long Island Üniversitesi’nden Dr. Deborah Salvatore, Kim Kardashian’ın diyet planına karşı uyardı. Kötü beslenme alışkanlıkları sebebiyle hızlı bir kilo alımına neden olabileceğini dile getirdi. Öte Yandan Kim Kardashian’ın uyguladığı diyetin metabolizmayı yavaşlatabileceği ve zaman içinde vücudun daha az kalori yakacağı manasına gelir. Aynı zamanda bu diyet, uygulayan kişileri sinirli, agresif ve yorgun yapar.

İDEAL SÜRE 12 HAFTA

Sağlık uzmanları, kilo vermenin en iyi yolunun kalori alımını kademeli olarak kısıtlamak ve daha aktif bir hayat tarzı benimsemek olduğunu belirtiyor.

Hızlı kilo verme diyetlerinin yalnızca obez kişiler için önerildiği konusunda uyarıyorlar, fakat hiç kimsenin bunları 12 haftadan uzun zaman bırakmaması gerektiğini söylüyorlar.

Kim Kardashian’ın diyeti 3 haftada 7 kilo verdiriyor!

Kim Kardashian’ın hızlı kilo kaybı sorulduğunda, Dr. Salvatore Fox News’e şunları belirtti: “Çoğu zaman hızlı kilo kaybı, esasında vücuttaki ödemin atılmasıyla alakalıdır. Fakat yeme bozukluğuna yol açabilecek şiddetli kısıtlamalardan da olabilir. Bu tür diyet uygulamaları sürdürülebilir değil ve kilonun geri gelmesine ve birkaç ekstra kiloya neden olabilir.”

KİM KARDASHİAN DİYETİ

Vogue dergisine konuşan Kardashian, üç haftada 7 kiloyu nasıl verdiğini şu şekilde anlattı: “Günde iki kez sauna taytı giyerek spor yaptım. Şeker ve karbonhidratı tamamen kestim. Sebze ve proteinle beslendim. Kendimi aç bırakmadım ama oldukça katıydım” şeklinde konuştu.

Kardashian’ın hızla kilo verdiğine ilişkin açıklamaları, tehlikeli diyet kültürünü teşvik ettiği gerekçesiyle eleştirildi.

Kim Kardashian hızlı kilo alıp verme ve gerçekleştirdiği operasyonlarla gündemden düşmüyor. Dünya çapında bir yıldız olan Kim Kardashian geçtiğimiz aylarda kalça operasyonuyla gündeme gelmişti. Kalçasını küçülttürdüğü yönünde söylentiler çıkmış olsa da kendisinden konuyla alakalı açıklama gelmedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.