Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo Jong patlatarak havaya uçurdu!

Kuzey Kore'nin Güney Kore sınırına yakın noktasında bulunan Kaesong kentinin sanayi bölgesinde patlama meydana geldiği duyuruldu. Güney Kore Birleşme Bakanlığı, Kuzey Kore'nin Güney Kore ile olan iletişim ofisini havaya uçurduğunu açıkladı. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un kız kardeşi Kim Yo Jong, geçtiğimiz Seul yönetimini askeri harekat ile tehdit etmişti.
Takip et
Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo Jong patlatarak havaya uçurdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Güney Kore haber ajansı Yonhap’ta yer verilen habere göre; iki ülkenin ortaklaşa kullandığı özel sanayi bölgesi Kaesong’da büyük bir patlama yaşandı.

Yonhap ajansına konuşan askeri bir kaynak, Kuzey Kore’nin Güney Kore ile olan iletişim ofisini havaya uçurmuş olabileceğini söyledi.

Güney Kore Birleşme Bakanlığı da Kuzey Kore’nin ofisi havaya uçurduğunu açıkladı. Havaya uçurma işleminin yerel saatle 14.49’da gerçekleştiği söylenirken,  gökyüzüne siyah dumanların yükseldiği kaydedildi.

KARDEŞİ GÜNEY KORE’Yİ TEHDİT ETMİŞTİ

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo Jong, geçtiğimiz günlerde ordunun, Güney Kore’ye karşı “gerekli adımları atması ve planlaması” için görevlendirildiğini bildirerek Seul yönetimini askeri harekat ile tehdit etmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.