adplus-dvertising

Kim Jong Un, emirlerini dinlemeyen partiliyi idam ettirdi!

Kuzey Kore'den yeni bir idam haberi geldi. Kim Jong Un bir proje ile ilgili verdiği talimatları yerine getirmeyen ve sözlerini tutmayan bir partiliyi idam ettirdi.
Takip et
Kim Jong Un, emirlerini dinlemeyen partiliyi idam ettirdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyanın en dışa kapalı ülkesinin dünyanın en münakaşalı lideri Kim Jong-un, gene bir idam kararı ile gündemde.

Geçtiğimiz senenin mart ayında bizzat temelini attığı hastane için ‘6 ay içinde bitirin’ talimatını veren Kim Jong-un, hastanenin her şey ile büyük bir incelikle ilgilendi.

Ülkenin başkenti Pyongyang’da inşa edilen hastanenin Avrupa’dan getirilen malzemeler ile hizmet vermesini istediğinin altını çizen Kim Jong-un, yetkililere verdiği son tarih geçse de hastane bir türlü açılamadı.

Hastaneyi teftişe giden Kuzey Kore liderini ise büyük bir şok bekliyordu. 6 aylık süreyi geçiren yetkililer daha da gecikmemek için Kim Jong-un’un talimatını görmezden geldi.

Daha hızlı ve daha ucuz olduğu için hastane Çin’den getirilen ekipmanlar ile donatıldı. Zira ülkeye uygulanan ambargolar sebebiyle Kim Jong-un’un istediği ekipmanları getirtmek neredeyse imkansızdı.

Açılışta bunu gören Kim Jong-un’un tabiri caizse gazabı ise korkunç oldu. İngiliz basınında yer verilen haberlere göre, Kim Jong-un bu kararı veren parti yetkilisi için idam kararı verdi.

Aynı haberlere göre, Sağlık Bakanlığı’ndan bir yetkili de görevini kaybetti fakat ölüm cezası almaktan kurtuldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.