Killa Hakan Kimdir?

17 Ekim 2019, 12:53 tarihinde eklendi
Killa Hakan’ın “Fight Kulüp” isimli şarkısı Youtube’da en çok dislike alan rap şarkısı oldu. Peki Killa Hakan nereli, kaç yaşında, 36 sayısı anlamı ne?
Killa Hakan Kimdir?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Asıl Adı: Hakan Durmuş

Doğum Tarihi: 3 Mart 1973

Doğum Yeri: Almanya’nın Kreuzberg doğdu ve orada büyüdü

Aslen nereli: Trabzon

Killa Hakan Kimdir? Killa Hakan Kimdir?

Babası Ali Rıza Durmuş’tur. A Milli Takımı’nda çok başarılı olmuştur ve madalyaları vardır. Güreşçi olan babası 1960 yılında Trabzon’dan Almanya’ya göç etti.

Getto hayat yaşayan Hakan, genç yaşlarında Alman polisinin Türklere karşıt tavırları nedeniyle hapse girdi ve girmiştir. Cezaevi yıllarında sürekli sözler yazmıştır.

Killa Hakan Kimdir?

Gençliğinden bu yana birkaç kez hapse giren Killa Hakan, son olarak bir Alman polise ‘ırkçı’ dediği için 4 ay cezaevinde kaldı

Killa Hakan ayrıca, 1990’lı yıllarda Almanya’da ırkıçılık, haksızlık gibi konularla mücadele etmek için oluşan sokak çetelerinden birinde yer alıyordu. Dönemin belki de en meşhur çetesi olan 36 Boys adındaki çetenin önde gelen isimlerinden biriydi.

Hakan’ın mahlası olan Killa kelimesi ise, İngilizce Killer olan “katil” sözcüğünden geliyor

Almanya’da Yabancı Rap yapmak yerine Türkçe Rap yapmış ve zamanla Avrupa’da isim yapmıştır.. Almanya’da sosyal işlerle uğraşan Killa Hakan, Avrupa’da Türkçe Rap Satmak ve Türkçe Dilini Avrupa’ya Tanıtmayı amaçladığını aktarmıştır.

Şarkılarında devamlı söylediği “36” sayısı; doğup, büyüdüğü Kreuzberg City’ nin posta kodu numarasıdır.

Killa Hakan 2019 yılına çifte silahla havaya ateş açarak girince eleştirilerin odağında yer almıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.