adplus-dvertising

Kılıçdaroğlu’nun “Benimle misiniz?” sorusuna İYİ Partili isimlerden sert yorum

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde partililere seslenerek “Bu yolda benimle misiniz?” diye sorması büyük yankı uyandırmıştı. Kılıçdaroğlu partisinden destek görürken İYİ Partili Tamer Kayaalp utanırım paylaşımı yaptı. İYİ Partili Lütfü Türkkan ise bu mesaja “Ben de” diyerek destek verdi.
Takip et
Kılıçdaroğlu’nun “Benimle misiniz?” sorusuna İYİ Partili isimlerden sert yorum
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Adı sık sık cumhurbaşkanlığı adaylığı için anılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde ses getiren bir konuşma yapmıştı. Kılıçdaroğlu, adaylığını açıkladığı şeklinde yorumlanan konuşmasında, “Özgürlük, doğruluk, adalete susamış halka kurtuluşu beraber getireceğiz ama şunu da artık bilme zorundayım. Gerçekten benimle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor. Bazılarınızın da isteyerek ya da istemeyerek zarar verdiğini de görüyorum. Ama artık karar verin. Beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz benimle olduğunuzu da artık hissetmek istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum. Benimle birlikte misiniz?” demişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Her koşulda Sayın Genel Başkanımızın” ifadesini kullanmıştı. ABB Başkanı Yavaş da bir paylaşım yaparak, “Adil yarınlar, huzurlu bir gelecek için her zaman yanınızdayım” mesajını vermişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplantıya damga vuran sözleri sonrası çok sayıda sosyal medya kullanıcısının “#yanındayım” etiketiyle paylaşımlar yapmasının ardından hashtag Twitter’da kısa sürede TT olmuştu.

“AKŞENER BANA SORSA UTANIRDIM”

Ancak bu sözlerin ittifak ortağı İYİ Parti tarafından çok hoş karşılanmadığı iddia edildi. Hatta İYİ Parti Kurucu GİK Üyesi Tamer Kayaalp sosyal medya hesabından, “Bir gün genel başkanımız Akşener, bize dönüp, ‘Benimle misiniz?!’ derse; ben kendim ve yol arkadaşlarım adına utanırım.” paylaşımı yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun “Benimle misiniz?” sorusuna İYİ Partili isimlerden sert yorum

DESTEK DE GELDİ

Bu paylaşımın altında başka bir İYİ Partili Lütfü Türkkan da destek mesajı paylaştı. İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Türkkan, “Ben de” yazarak Kayaalp’le aynı fikirde olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu’nun “Benimle misiniz?” sorusuna İYİ Partili isimlerden sert yorum

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.